Kao što se i očekivalo, fudbaleri Krupe ostvarili su trijumf i u revanš meču polufinala Kupa BiH, savladavši na svom terenu u Krupi na Vrbasu, ekipu Zvijezde 09 iz Etno sela Stanišić sa 2:0, čime su ostvarili istorijski uspjeh – plasman u finale.

Ako su u redovima trenutno vodećeg tima Prve lige RS i gajili neku nadu u čudo, ona je ugašena već u četvrtom minutu kada je Aleksandar Vukotić sjajno glavom vratio loptu na prvu stativu, a Nemanja Mirosavljević, istina iz drugog pokušaja, matirao Nikolu Lakića.

To je u startu unijelo umrtvilo igru koja se u najvećem dijelu prvog poluvremena odvijala na sredini terena, uz po jednu šansu za oba rivala. Šut Stefana Rakića sa gol-linije gola Krupe izbacio je Saša Nikodijević, dok je u samom finišu Petar Banović, nakon sjajnog proigravanja Nusmira Fajića, pogodio prečku.

Drugo poluvrijeme proteklo je u inicijativi Krupe koja je stvorila nekoliko odličnih prilika, ali bez prave realizacije, dok su se gosti ograničili na brze kontranapade iz kojih su znali da opasno zaprijete.

I kada se očekivao kraj utakmice, u 90. minutu, Saša Nikodijević je istrčao jednu brzu kontru po desnoj strani, ušao u šesnaesterac i rutinski matirao istrčalog Lakića.

Na kraju, oko 1.000 gledalaca velikim aplauzom je ispratilo aktere ovog meča, domaće fudbalere zbog plasmana u završnicu ovog takmičenja, a gostujuće za prikazanu partiju i jednu krajnje fer i korektnu igru.

KRUPA – ZVIJEZDA 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Mirosavljević (4), 2:0 Nikodijević (90). Stadion: FK Krupa. Gledalaca: 1.000. Sudija: Irfan Peljto (Sarajevo) – 7. Pomoćnici: Enes Đozić i Dženan Milić (Sarajevo). Delegat: Vladimir Glavaš (Drinovci).

Krupa:Fejzić 7, Maksimović 6,5, Makitan 6,5, Dujaković 7, Vukotić 7, Nikodijević 6,5, Dabić 7 (64. Ilić -), Mirosavljević 7,5, Balabanović 6,5, Fajić 7 (70. Lukić -), Banović 6,5 (53. Šamara 6,5). Trener: Slobodan Starčević.

Zvijezda09: Lakić 7, Guzijan 6 (46. Elek 6,5), Dojčinović 6,5, Rakić 7 (57. Asentić 6,5), Stanić 6,5, Zlatković 6, Nikolčić 6, Tojčić 6,5, Mandić 6, Blagojević 6 (73. Parmaković -), Filipović 6,5. Trener: Miodrag Pantelić.

Igrač utakmice: Nemanja Mirosavljević (Krupa) – 7,5.