Fudbaleri Naprijeda nastavili su sa pobjedama ovog proljeća! U “Obilićevu” je svladan Progres (3:1), pa četa Almira Milera Filipovića sada mnogo lakše diše.

Već nakon prvih 45 minuta bilo je jasno da bodovi ostaju u Banjaluci, a pogodili su Todorović i Ilić. Stekao se utisak da je odbrana sastava iz Kneževa mogla oba puta bolje reagovati u tim situacijama, ali nije bil spretnosti.

U nastavku susreta tim iz Kneževa je krenuo na sve ili ništa, i Marković je nakon sjajne role Miljana Budića pogodio za 2:1. Međutim, nova neopreznost gostiju, igranje rukom u 16-ercu, i Diljević stavlja tačku na ovaj meč. Naprijed je tako proljeće otvorio stoodstotnim učinkom, a na dva meča postigli su sedam pogodaka.

NAPRIJED – PROGRES 3:1 (2:0)

Strijelci: 1:0   Todorović (26), 2:0 Ilić (43), 2:1 Marković (53), 3:1 Diljević (63, penal). Stadion: FK Naprijed. Gledalaca: 100. Sudija: Milan Simić (Krupa na Vrbasu). Pomoćnici: Mario Jelić (Banjaluka) i Srđan Vuković (Laktaši). Delegat: Slavoljub Žujić (Srbac). Žuti katoni: Bajić, Ilić, Diljević, Ćurković (Naprijed).

Naprijed: Bajić, Đurđić, Lakić, Ćurković, Knežević, Miletić (od 90. Sredić), Trivić, Sabljić (od 44. Panić), Ilić, Diljević (od 88. Jotanović), Todorović.

Progres: Filipović, Marković, Dukić, Bojić (od 69. Glamočić), Vujančević, M. Budić, P. Budić, Marjanović, Aleksić, Milanović, Ljuboja (od 37. Brborović).