Fudbaleri Jedinstva savladali su na proljećnoj premijeri šamački Borac (3:0), i tako su najavili da neće tako lako odustati od borbe za gornji dio tabele na drugoligaškom Zapadu. Izabranici trenera Željka Vranješa bili su bolji rival tokom svih 90 minuta, a zanimljivo da je duel po prvi put na stadionu “SC Drago Kovačević” odigran u dnevnom terminu, jer je Takmičarska komisija FSRS procjenila da gostujuće ekipe u 11 časova ne mogu biti u ravnopravnom položaju sa domaćinom. Ipak i u tom terminu, u Žeravici “nema bodeva”, stala je krilatica koju sa ponosom izgovaraju navijači Jedinstva.

Na prvi gol se čekalo do 25. minuta kada je Kovljen majstorski izveo slobodan udarac sa 17 metara i pogodio mrežu Marinovića za 1:0.

Samo 12 minuta kasnije već je bilo 2:0, a strijelac ponovo Kovljen. Prethodno je Stjepanović u sjajnon solu prodoru prošao tri igrača Borca, upotio povratnu loptu, a Kovljen iz punog trka pogađa za 2:0.

Konačan rezultat postavio je Ognjen Škorić, a i taj pogodak bio je majstorija. Škorić je iskosa sa lijeve strane sa 20 -ak metara lobovao istrčalg golmana Borca za konačnih i ubjedljivih 3:0.

JEDINSTVO – BORAC (Š) 3:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Kovljen (25), 2:0 Kovljen (27), 3:0 Škorić (70). Stadion: SC “Drago Kovačević”. Gledalaca: 200. Sudija: Aleksandar Railić (Derventa). Pomoćnici: Vanja Ajder i Dejan Stjepanović (oba iz Banjaluke). Delegat: Dragan Aleksić (Srbac). Kontrolor: Ljubomir Jeftić (Prijedor). Žuti kartoni: Škorić (Jedinstvo), Ilić (Borac).

Jedinstvo: Đakušić, Stjepanović, Behara, Đorđić (od 84. Hamzić), Škorić, Paštar, Petrović, Kondić, Popović (od 72. Gavrić), Banjac, Kovljen (od 77. Didić).

Borac (Š): Marinović, Vujanić, Maksimović, Hasić (od 74. Zurapović), Džafić, Čaušević, Susaković (od 83. Pavlović), Galešić, Ćosović, Ilić, Milićević.