U premijernom meču 8. kola na regionalnom Zapadu Naprijed je slavio protiv Ravni sa (2:0). Ovim trijumfom Naprijed se probio na petu poziciju sa 11 bodova, dok je Ravan ostala na osam i nalazi se na 10 mjestu.

Čvrst duel, ne pretjerano lijep za oko, gosti iz Međeđe došli sa namjerom da se odbrane, i to im je uspijevalo u prvih 45 minuta. Njabolju priliku u prvom poluvremenu propustio je Sabljić čiji udarac glavom u 30. minutu zaustavio se na prečki Krivdićevog gola.

U nastavku se meč rasplamsao, a Naprijed dolazi u vodstvo u 57. minutu preko mlađanog Glamočića, koji neometan pogađa sa 10 metara. Ravan se otvorila, krenula na sve ili ništa. U finišu meča arbitar Šarić svira i kazneni udarac sa goste, ali mijenja odluku, jer je pomoćnik Balaban signalizirao nedozvoljenu poziciju. Otvorena igra je mač sa dvije oštrice, i Naprijed u samom finišu meča izvodi brz kontranapad koji realizuje Sabljić za konačnih 2:0.

NAPRIJED – RAVAN 2:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Glamočić (57), 2:0 Sabljić (90). Stadion: FK Naprijed. Gledalaca: 100. Sudija: Slaviša Šarić (Gradiška). Pomoćnici: Bojan Balaban (Srbac) i Veljko Makitan (Gradiška). Delegat: Vedran Moravac (Gradiška). Žuti kartoni: Topić, Sredić, Knežević, Ilić (Naprijed), Radišić, Pušibrk, Reljić (Ravan).

Naprijed: Bajić, Topić, Sredić, Pantić (od 37. Kremenović), Knežević, Glamočić, Ilić (od 71. Palikuća), Diljević, Jotanović, Veselinović, Sabljić.

Ravan: Krivdić, Radišić, Milanović (od 74. Blagojević), Dalić, Pušibrk, Lotinja, Vlajnić, Jajčanin, Burazor, Reljić, Marin.