Lider drugoligaškog “Zapada”, Alfa Modriča odigrala je neriješeno 1:1 na gostovanju u Dubravama u okviru 23. kola.

Izabranici trenera Drage Svitlice su odigrali odlično prvo poluvrijeme, imali potpunu dominaciju na terenu, napadali, stvarali šanse i bilo su opasniji rival. Prvi su zaprijetili gosti,Momo Kojić je dobro šutirao iz slobodnjaka sa nekih 25 metara, ali je Nenad Vasić uspješno odbranio njegov pokušaj. U 16. minutu Srđan Berić je izašao jedan na jedan sa Bojanom Tripićem, ali golman gostiju je zaustavio njegov udarac. U 22. minutu Mitar Trifković je pokušao je sa distance, ali golman Vasić je opet bio na visini zadatka. Gosti su dobru igru krunisali golom u 30. minutu, Danijel Zlatković se lakoćom riješio svog čuvara u kaznenom prostoru i s nekih 6-7 metara iskosa preciznim udarcem, pogodio u bliži ugao golmana Vasića za 1:0. Igrala se 37. minuta, Srđan Berić je poslao dugu loptu prema Nemanji Gavriću a ovaj šutira, ali njegov udarac u posljednjem momentu blokira Radoslav Prljeta.

U 42. minutu Marko Tadić je dobro šutirao iz slobodnjaka, ali stativa je bila saveznih domaćina. U drugom poluvremenu je ekipa Alfa Modriča neshvatljivo pala, što su igrači Dubrava znali iskoristiti te stići do poravnanja rezultata. U 57. minutu,Nebojša Radosavac je izvrsno u prazan prostor poslao loptu iza leđa obrane gostiju prema Slaviši Vukajloviću koji je uputio centaršut na drugu stativu, a tamo je usamljen bio Nemanja Gavrić koji je glavom proslijedio loptu u mrežu za 1:1.

U 62. minutu pogriješio je Momko Kojić kojem je loptu uzeo Gavrić,  sjurio se prema golu, potom dobro šutirao, ali fantastično brani Tripić. U 86 minutu Dubrave su ostale sa igračem manje, jer je Boris Kisin dobio direktan crveni karton zbog udaranja protivničkog igrača Neđe Šuke. Gosti su nakon toga sve karte bacili u napad, ali nisu došli pobjede.

DUBRAVE – ALFA MODRIČA 1:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Zlatković (30), 1:1 N. Gavrić (57). Stadion: FK Dubrave. Gledalaca: 300 . Sudija: Mario Jelić. Pomoćnici: Nemanja Malić (oba iz Banjaluke) i Milan Topić (Čelinac). Delegat: Mladen Ličina (Ljubija). Kontrolor: Radenko Kukavica (Novi Grad). Žuti kartoni: Berić, Milaković, Radosavac (Dubrave), Tadić, Dudić, Ilić, N. Prljeta, Paležnica (Alfa Modriča). Crveni karton: Boris Kisin (Dubrave) u 84. minutu.

Dubrave: Vasić, Radosavac, Hadžialagić, Janković (od 89. Glišić), Gavrić, Berić, Perić, Milaković, Pilipović, Vukajlović (od 79. Reljić), Kisin.

Alfa Modriča: Tripić, Dudić, N. Prljeta, Zlatković, Šuka, Kojić, Trifković, Lukić, R. Prljeta, Tadić, Ilić (od 61. Paležnica).