Fudbaleri Slobode ostvarili su važnu pobjedu u borbi za opstankom na drugoligaškom Zapadu. Poslije preokreta savladali su Karanovac (2:1), i tako su došli do 31. boda, koji ih trenutno ostavlja u ligi, ali do kraja su još četiri kola…

Gosti iz Banjaluke poveli su u 33. minutu pogotkom Milosavljevića s bijele tačke, a u nastavku novigrađani potpuno preuzimaju kontrolu i sa dva pogotka vrlo brzo okreću “vodu na svoj mlin”. Izjednačio je Vučen u 51. minutu, a konačan rezultat postavio je Lukač u 62. minutu.

I tim sa “Šljunkare” u opasnoj je zoni sa 32 boda, i jedan kiks kod kuće može ih baciti u ambis….

SLOBODA (NG) – KARANOVAC 2:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Milosavljević (33, penal), 1:1 Vučen (51), 2:1 Lukač (62). Stadion: “Mlakve”. Gledalaca: 150. Sudija: Slađan Lazarević (Petrovo). Pomoćnici: Aleksandar Railić (Derventa) i Ljubiša Lukić (Modriča). Delegat: Slavoljub Žujić (Srbac). Kontrolor: Dado Petrović (Brod). Žuti kartoni: Vejnović, Zdjelar (Sloboda NG), Milosavljević, Kojadinović, Banović, Vasilić, Radanović (Karanovac).

Sloboda (NG): Rašeta, Starčević, Terzin, Zdjelar, Vučen (od 89. Japundža), Jaćimović (od 85. Salkić), Vujanović (od 75. Stupar), Kovačević, Vejnović, Novaković, Lukač.

Karanovac: Kačavenda, Radanović, Kojadinović, Jokanović, Aleksić, Bamburać (od 77. Vasilić), Dedić, Milosavljević (od 62. Milošević), Banović, Đukarić, Babić (od 62. Ducanović).