Fudbaleri Sloge iz Trna, u prijateljskoj utakmici u Mrkonji Gradu pobjedili su 4:3 domaći satav Sloboda Nova banka. Pobjeda gostiju je zaslužena, jer su bili bolja ekipa. I očitali lekciju Slobodnim “bebama” iz borbenosti i modenog igranja fudbala.

Istini za volju, domaći fudbaleri su na početku meča kod rezultata 1:0, prokockali tri – četiri stopostotne prilike za gol. Jednostavno sa tribina se stekao dojam da u domaćem sastavu nema igrača koji zna pogoditi gol. Dodali se tome i činjenica da je Sloboda nastupila bez pet prvotimaca: Danilovića, Vukovića, Nenada, Lujsa i Radića dobija se kompletna slika nemoći domaćeg sastava u današnjem meču.

Gosti iz Trna, odlična su i fizički dobro pripremljena ekipa. Sa tri odlična Bracilca: Rikarda, Brajana i Ivo, koji su sastavu iz Trna došli kao šlag na tortu.

U domaćem satavu, mnogo je „škripalo“. I stručnom štabu Sloboda Nova banka ostaje mnogo brige i dilema oko sastava ekipe pred početak šampionata. Očekivati je da će se do početaka šampionata 2. marta, kada u Mrkonjić Grad dolazi zahuktala ekipa Laktaša, mnogo toga povezati i bolje posložiti.

Domaći sastav došao je u vodstvo u 15 minutu, golom Babića, nakon lijepe akcije. Gosti su izjednačili u 35. minutu golom Rikarda. Rikardo je bio strijelac i drugog gola za goste, a Jotić je u 48. minutu poravano rezultat 2:2 na asistenciju Zekanovića.

Međutim, gosti se ne predaju i svoju dobru igru u 59. minutu krunišu trećim golom. Strijelac Jokanović. U 83. minutu 4:2 za Slogu, a strijelac je Brajan. On je loptu upućenu iz kornera glavom zakucao u mrežu Slobode, pored četvorice domaćih fudbalara. Poraz Slobode desetak minuta prije kraja ublažio je Ognjen Soldat. Za konačnih Sloboda Nova banka-Sloga Trn 3:4.

Trener gostuju Predrag Majkić, po završetku meča bio je raspoložen za razgovor sa novinarima.

-Imali smo malo teži ulazak u utakmicu. Imali smo neki respekt prema prvoligašu nekih 15 minuta. Mogla je Sloboda da povede i sa dva gola razlike. Što bi za nas bilo mnogo teža situacija u nastavku meča. Pokazali smo dobar karakter, trgnuli smo se i izjednačili, poveli i pobjedili. Neću da kažem da smo bili bolji, ali samo u svakom slučaju bili ravnopravan takamac jednom stabilnom prvoligašu. Vjerujem da smo na pravom putu i možemo biti zadovoljni. Ne smijemo da poslije ove pobjede poletimo. Trebamo ostati ponizni i nastvaiti vrijedno trenirati. Trenutno smo treći na tabeli, želimo da načinimo iskorak za još bolji plasman. Ako se neke stvari poslože i otvore, zašto ne i da napadnemo prvo mjesto. Želim da kažem da su nam ova trojica igrača iz Brazila donijeli novi kvalitet. Odlični su fudbaleri, lijepo vaspitani momci i veliki radnici – kaže strateg Trnjana Majkić.

Tekst i foto: Slobodan Dakić