Fudbaleri Slobode Nova banka i Kozare, u 10. kolu M:tel Prve lige Republike Srpske odigrali su 1:1. Kada se sve sabere i oduzme, možda je podjela bodova najrealniji rezultat. Mada su domaći fudbaleri imali više posjed lopte i prilika, a gosti su se opredjelili za kontranapade preko brzonogog Jovana Bokića, koji je bio najveća opasnost za domaćeg golmana Dušana Travara.

Prvih pola sata igre pripalo je domaćim fudbalerima koji koriste, jednu od četiri drobre prilike za gol i postižu pogodak. Igrao se 22. minut, sa desne strane ubačena je lopta u peterac gostiju, a Vasilije Jotić je smjestio u mrežu za veliko slavlje domaćih navijača.

Gosti su poravnali u 42. minutu. Izveli su korner, domaći fudbaleri izbacili su loptu na ivicu kaznenog prostora. Lopta je ponovo ubačena u peterac, gdje je prihvatio Danilo Ilić i savladao golmana Travara. Gledaoci su protestovali smatrajući da je gostujući fudbaler bio u nedozvoljenoj poziciji, ali sudija Marko Taborin iz Zvornika pokazao je na centar. Domaći navijači i fudbaleri tražili su i penal polovinom prvog poluvremena, smatrajući da je jedan od fudbalera gostiju igrao rukom.

U drugom poluvremenu domaći fudbaleri su pojačali tempo, stvorili četiri stopostotne prilike koje nisu realizovali. Bilo je tu nerezonskih šuteva izvan kaznenog prostora i jasno je da Mrkonjićani imaju ozbiljne problem se raalizacijom.

Međutim, gosti iz Gradiške imali su u 85. minutu sto postotnu priliku za pobjedu. Pogriješila je odbrana Slobode, lopta je došla do Japanca Kazahira, koji se našao sam pred golmanom Dušanom Travarom koji je maestralno reagovao i spasio da gosti povedu sa 2:1.

Šef stručnog štaba Slobode Nova banka Marako Tešić, nezadovoljan je što njegova ekipa nije pobijedila.

-Mislim da smo čitavu utakmicu diktirali temepo i imali šanse. Dešava nam se već u nekih četiri – pet utakmica primamo jeftine golove iz prekida. Da li je to pad koncetracije ili problem kvaliteta, vidjećemo u narednom periodu. U drugom poluvremenu smo bukvalno ekipu Kozare sveli na jednu šansu. Jeste da je bila stopostotna,  ali nas je mali Travar spasio. Do tada gosti nsu imali ni jednu, a mi smo imali nekoliko šansi, šuteva na gol. Jednostavo kada ne iskoristiš svoje prilike, onda nisi ni zaslužio da pobjediš. Gostima čestitam na fer i korektnoj igri. Igrali su otvoreno, nisu došli ovdje da se brane, pokušavali su iz kontra napada da dođu do našeg gola. Mi se okrećemo meču sa Željezničar Sport team za sedam dana. Oni su nezgodna ekipa. Igraju na specifičnoj podlozi. Pojačali su se sa premijerligaškim igračima, spremaćemo se i pokušati da postigenom što bolji rezultat – kaže Tešić.

Trener gostiju Alen Medović zadovoljan je igrom svoje ekipe i osvojenim bodom.

-Prvo poluvrijeme je je bilo jako dobro, drugo malo konfuzno. Igrali smo rastrgano. Manje smo igrali, ali ja sam zadovoljan šta smo prikazali. Uspijeli da odigramo nerješeno, bez sedam – osam standardnih igrača. Moram biti zadovoljan da ekipa i pored izostanaka tolikog broja prvotimaca ima karakter. I da smo pobjedili ne bi bilo nezasluženo, jer je ova akcija pri kraju utakmice bila fantastična. Već je sada dobro idemo dalje i spremamo se za novi meč na našem terenu – kaže Medović.

Tekst i foto: Slobodan Dakić