Prijedorski “zeleno crni” i definitivno su se oprostili od nada za titulom! Poraz u Gradišci (1:2) odvojio ih je od Krupe a osam koraka, i teško da se može očekivati da Rudari to na proljeće dostignu…..

Od samog početka igra se otvoreno na obje strane. Već u drugoj minuti pokušava Popović, ali lopta nakon njegovog udarca odlazi preko gola. Nekoliko minuta kasnije pokušava Glišić iz šesnaesterca, ali odbrana gostiju blokira njegov udarac.

U 15. minuti odlično po desnoj strani prolazi Gavrić, centrira, ali Novaković između dvojice Prijedorčana ne uspijeva zahvatitti loptu. U 23. minuti slobodni udarac izvodi Popović, stvara se gužva u šesnaestercu Rudara, ali odbrana gostiju otklanja opasnost. U 27. minuti pokušaj gostiju preko Savanovića, ali je Modić na mjestu.

U 36. minuti, odličan prodor po desnoj strani Gavrića, dolazi do ivice šesnaesterca i šutira ka golu, u udarac uklizava Zekanović i lopta se od njega odbija u gol Rudara i Kozara vodi sa 1:0.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Popović odlično pronalazi Novakovića, ali je ovaj neprecizan i lopta odlazi pored Hamzabegovićevog gola. Pokušava Glišić par minuta kasnije, ali je i on neprecizan. Na drugoj strani uzvraća Burazor, ali njegov šut po sredini gola Modić lako zaustavlja.

U 58. minuti brza kontra gostiju, lopta dolazi do Pekije koji postiže gol za izjednačenje. Iako gosti kreću agresivnije prema golu Kozare, fudbaleri Kozare vješto zaustavljaju sve napade i uzvraćaju na drugoj strani.

U 70. minuti izborio se sa odbranom Rudara Glišić  i nedaleko  od korner zastavice šutira iz gotovo nemoguće pozicije, Hamzabegović se baca svom dužinom, ali  ne uspijeva  zaustaviti loptu koja  završava  u mreži i Kozara vodi sa 2:1.

Šansu da potpuno okonča neizvjestost propušta Kukić u 82. minuti kada izlazi sam pred Hamzabegovića ali ovaj u posljednji treenutak interveniše. U 87. minuti sudija Drinić pokazuje drugi žuti karton Kukiću i od tog trenutka Kozara igra sa  igračem manje. Ne uspijevaju gosti iz Prijedora da ugroze Modićev gol u tih par minuta i utakmica završava zaluženom pobjedom fudbalera Kozare, kojom su se učvrstili na trećem mjestu prvenstvene tabele.

KOZARA – RUDAR PRIJEDOR 2:1 (1:0)

Strijelci: Gavrić (36), 1:1 Pekija (58), 2:1 Glišić (70). Stadion: Gradski. Gledalaca: 300. Sudija: Velimir Drinić (Modriča). Pomoćnici: Radmilo Vuković i Bojan Rakić (oba iz Bijeljine). Delegat: Saša Grekulović (Brčko). Kontrolor: Dejan Radiša (Banjaluka). Žuti kartoni: Novaković, Popović, Glišić, Modić (Kozara), Burazor, Savanović, Matović, Šikanjić (Rudar Prijedor). Crveni karton: Miloš Kukić (Kozara) u 87. minutu.

Kozara: Modić, Bubić, Babić, Raspudić, Petković, Glišić (d 88. Lolić), Novaković (od 65. Kukić), Kukavica, Gavrić, Batar, Popović (od 65. Jandrić).

Rudar Prijedor: Hamzabegović, Matović, Milović, Petrović, Pekija, Savanović, Burazor (Šikanjić), Kalesić (od 78. Maksimović), Jaćimović, Dojčinović (od 59. Pavlović), Zekanović.