U odgođenoj utakmici 32. kola šampionata Srpske, u Dobrljinu, u sudaru dvije Slobode slavila je ona iz Mrkonjić Grada! Na kraju 1:3, što je izabranicima trenera Marka Tešića bilo dovoljno da obezbjede siguran opstanak i izbjegnu i baraž, jer sada imaju 40 bodova, pet više od Omarske.

Sve je bilo riješeno u prvom poluvremenu, kada su gosti sa tri pogotka riješili pitanje pobjednika, u strijelce su se upisali Suljić u 25. minutu, pogodio je i Zekanović četiri minuta kasnije, a treći gol je djelo Koprivice u 41. minutu. U nastavku meča Vladić je samo uspio ublažiti poraz pogotkom u 51. minutu.

Inače, ovaj meč je odgođen zbog velikih poplava koje su zahvatile Novi Grad, gdje je stadion “Mlakve” bio potpuno pod vodom.

SLOBODA (NG) – SLOBODA NB (MG) 1:3 (0:3)

Strijelci: 0:1 Suljić (25), 0:2 Zekanović (29), 0:3 Koprivica (41), 1:3 Vladić (51). Stadion: u Dobrljinu. Gledalaca: 100. Sudija: Dejan Lazić (Modriča). Pomoćnici: Danijel Mićić i Dejan Đ Lazić (oba iz Doboja). Delegat: Radenko Borić (Milići). Kontrolor: Dragan Bojanić (Bijeljina). Žuti kartoni: Marin, Paro (Sloboda NG), Suharov (Sloboda MG).

Sloboda (NG): Milošević, Kovačević, Tiro (od 60. Ečba), Samardžić, Bokan (od 56. Marin), Bobaj, Imamagić (od 71. Makivić), Vladić, Đurić, Paro, Fontemači.

Sloboda NB (MG): Vuković, Danilović (od 66. Vučković), Nenad, Lazendić (od 71. Gavrić), Zekanović (od 46. Đukanović), Mitrić, Suljić (od 46. Živković), Burazor, Suharev, Koprivica, Jakešević (od 75. Soldat).