Iako su imali sve u svojim rukama poslije prvog poluvremena, fudbaleri Alfa Modriče prosuli su i ostali kratki rukava na premijeri 15 kola šampionata Republike Srpske.

Na stadionu “Dr Milan Jelić” slavio je Famos poslije preokreta (1:3), a junak susreta bio je Draško Kuljanin, koji je dva puta pogodio mrežu Dizdara za slavlje “motorista” u Posavini. Za Modriču pogodio je Šoškić u 37. minutu iz kaznenog udarca. Tačku na “I” stavio je Abrego pogotkom u 87. minutu.

Ovim porazom izabranici trenera Joce Stokića ostali su na 13 bodova i čeka ih neizvjesna zima kada je u pitanju borba za opstankom u eliti Srpske, dok gosti imaju sada 25 bodova, i nalaze se na odličnom šestom mjestu, sa 25 bodova, koliko imaju i Leotar i Željezničar Sport team, ali nešto bolju gol razliku.

ALFA MODRIČA – FAMOS 1:3 (1:0)

Strijelci: 1:0 Šoškić (37, penal), 1:1 Kuljanin (57), 1:2 Kuljanin (69), 1:3 Abrego (87). Stadion: “Dr Milan Jelić”. Gledalaca: 100. Sudija: Mario Jelić (Banjaluka). Pomoćnici: Branimir Đermanović i Rajko Todorović (oba iz Čelinca). Delegat: Marko Vučetić (Nevesinje). Kontrolor: Dalibor Škrbić (Gradiška). Žuti kartoni: Radić (Alfa Modriča), Abrego (Famos).

Alfa Modriča: Dizdar, Pliego Salavador, Pljevaljčić, Jolović, Šoškić, Omerhodžić (od 79. Manojlović), Trifković, Stupar, Kojić (od 71. Limić), Radić (od 60. Disubi), Velinov (o 71. Kostadinović).

Famos: Rončević, Škrba, Abrego, Stjepanović (od 80. Hrkalo), Perović, Danilović, Kuljanin (od 89. Vranešić), Tešanović, Peart (od 83. Lazić), Tiro, Marković.