U izuzetno teškim uslovima za igru na stadionu “Mokri dolac”, Posušje je bilo bolje od Laktaša (2:0) i tako izborilo plasman u 1/4 finale Kupa BiH.

Nisu Laktaši bili podređen rival premijerligašu, ali ponovo rak rana sastava Miljana Bajića bili su prekidi i centaršutevi, nakon kojih su i pali golovi. Dario Pavković pogodio je dva puta, u 3. te 22. minutu, i tu je priči bio kraj.

U nastavku meča istakao se golman Laktaša Vanja Knežević, koji je u dva navrata maestralnim odbranama spriječio najgore. U finišu prva prava prilika i za Laktaše, kada je iz slobodnog udarca Bosančić pogodio prečku, a lopta se od leđa golmana Posušja odbila u korner. Čini se da su gosti zaslužili taj počasni pogodak, jer su u polju dosta dobro stajali i prilično su namučili domaćina, iako treba još jednom ponoviti da je teren bio u katastrofalnom stanju, a cijelo vrijeme meča padala je jaka kiša.

Ako se pogleda, prošlogodišnji nastup protiv Zrinjskog, i sada sa Posušjem, evidentan je napredak u igri Laktaša, koji se sada okreću domaćem šampionatu, u kojem će imati visoke ambicije. Koliko visoke? To ćemo vidjeti tokom šampionata koji startuje 2. marta…..