Dubički Borac svoj odlazak u niži rang takmičenja obilježio je katastrofom u Modriči! “Žuto-plavi” su slavili sa visokih 8:0 i tako su Borac i zvanično poslali u niži rang takmičenja. Blistao je Petar Mrđan sa tri pogotka već u prvom poluvremenu, a koliko su “uljari” bili dominantni vidi se iz činjenice da su još tri puta pogodili okvir gola, te stvorili još najmanje toliko prilika, pa izabranici Vlade Kotuta mogu na kraju biti zadovoljni što su stadion “dr Milan Jelić” napustili samo sa osam lopti u mreži. Utakmica i pored visokog vodstva domaćina bila je puna naboja, a gosti su meč završili sa devet fudbalera, jer su pocrvenili Pralice, Ognjen i Predrag. Treba napomenuti da je Borac u Modriču stigao samo sa 11 fudbalera, i na klupi nije imao niti jednog rezervnog fudbalera, pa onda i ne čudi da će jesen započeti iz regionalnog Zapada.

MODRIČA MAKSIMA – BORAC (KD) 8:0 (6:0)

Strijelci: 1:0 Mrđan (4), 2:0 Prljeta (11), 3:0 Mrđan (24), 4:0 Ilić (40), 5:0 Mrđan (45), 6:0 Radić (45+2), 7:0  Dudić (76), 8:0 Lazareski (86). Stadion: “dr Milan Jelić”. Gledalaca: 100. Sudija: Dragan Kesić. Pomoćnici: Velibor Gigović i Branislav Zvijerac (svi iz Gradiške). Delegat: Željko Babić (Srbac). Žuti kartoni: Prljeta, Buljić, Galešić, Mrđan, Ilić (Modriča), Jaćimović, Dalić, Pekić (Borac). Crveni kartoni: Ognjen Pralica (Borac) u 69. minutu i Predrag Pralica (Borac) u 90. minutu.

Modriča Maksima: Tripić, Ilić, Kojić, Dudić, Prljeta (od 79. Jovanović), Buljić, Galašić, Radić, Lazareski, Mrđan (od 55. Trifković), Ilić (od 55. Đurić).

Borac (KD): Jovanović, Jaćimović, Dalić, Burazor, O. Pralica, Pušibrk, Janković, Vlajnić, Pekić, P. Pralica, Đurašinović.