Laktaši su na domaćem terenu poraženi od Alfa Modriče u derbiju trećeg kola na drugoligaškom Zapadu (1:3). Poveli su gosti u 3. minuti golom Siniše Sarkića, a već u 12. minuti prednost Modričana udvostručio je Radoslav Prljeta. Na 3:0 povećao je Ratko Dudić u 76. minuti susreta. Utješni pogodak za Laktaše zabio je Filip Popović minut pred kraj utakmice.

Ovim trijumfom modričani su nagovijestili visoke ambicije koje su postavili pred sebe,  a konačni cilj je plasman u prvoligaško društvo. Sudeći po partiji u Laktašima, modričani su na pravom putu….

LAKTAŠI – ALFA MODRIČA 1:3 (0:2)

Strijelci: 0:1 S. Sarkić (3), 0:2 R. Prljeta (12), 0:3 Dudić (76), 1:3 Popović (89). Stadion: Gradski u Laktašima. Gledalaca: 100. Sudija: Mišo Mačkić (Banjaluka). Pomoćnici: Duško Puvača (Novi Grad) i Bojan Eremić (Prijedor). Delegat: Predrag Pajić (Šamac). Kontrolor: Joco Radić (Šamac). Žuti kartoni: Ilić, Kojić, N. Prljeta, Lukić (Alfa Modriča).

Laktaši: Lakić, Telić, Šipovac, Šavija, Radetić, Erceg, Bursać (od 46. Popović), Lekić (od 67. O. Savić), Sukara (od 81. Bujak), Savić, Keleman.

Alfa Modriča: Tripić, Kojić, N. Prljeta, Sarkić, Buljić (od 69. O. Đurić), Radić, Ilić, Lukić (od 46. Lj. Sarkić), R. Prljeta, Demonić (od 57. Dudić), Galešić.