Prokletstvo je konačno skinuto!

Post bez gola dug nevjerovatnih 1.017 minuta Alfa Modriča je prekinula protiv Ljubića (3:0) i konačno je upisala tri boda. Ovim trijumfom izabranici trenera Nojana Magazina vraćaju se u igru za opstankom, jer sada modričani imaju sedam bodova na svom kontu i približili su se ostatku donjeg dijela tabele elite Republike Srpske.

Mrežu Mitrovića pogodio je Omerhodžić za veliko slavlje domaćih fudbalera zbog pogotka, a dobru igru domaćina realizovali su Kuljaninu 54. minutu, i internacionalac Silva šest minuta kasnije.

Gosti iz Prnjavora serijom poraza došli su u opasnu zonu, oni na svom kontu imaju 10 bodova, i predstoji im grčevita borba za opstankom u društvu najboljih ekipa.

ALFA MODRIČA – LJUBIĆ 3:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Omerhodžić (18), 2:0 Kuljanin (54), 3:0 Silva (60). Stadion: Dr “Milan Jelić”. Gledalaca: 100. Sudija: Stefan Maletić. Pomoćnici: Bojan Rakić i Slobodan Marković (svi iz Bijeljine). Delegat: Aleksandar Marjanac (Banjaluka). Kontrolor: Dario Tepavčević (Laktaši). Žuti kartoni: Omerhodžić, Ninković, Nikić, Kuljanin, Živković (Alfa Modriča), A. Žižak, Ćetojević, Bobić, B. Žižak (Ljubić).

Alfa Modriča: Trišić, Omerhodžić, Pljevaljčić, Karvaljo Lima, Kuljanin (od 82. Radić), Kostadinović (od 90. Janković), Ninković, Limić, Živković (od 87. Alizadeh), Nikić, Silva (od 90. Ilić).

Ljubić: Mitrović, Radaković (od 64. Radaković), B. Žižak, Milanović (od 85. Todorić), A. Žižak, Jugović (od 59. Mišić), Grahovac, Bosnić, Čudić (od 85. Mitrović), Vidović (od 85. Lukić), Bobić.