Šef stručnog štaba mrkonjićke Sloboda Igor Mirković, kaže da je njegova ekipa savladala Brdo iz Hambarina (1:0) teže nego što se očekivalo. Naime, gosti su se predstavili kao dobra sastav i trebalo je mnogo truda fudbalerima Slobode da stignu do pobjede u 57. minutu iz penala. Strijelac je bio Mirković, koji je preciznim šutem savladao golmana Brda.

-Čestitam svojoj ekipi na zasluženoj pobjedi i osvajanju tri važana boda. Sada se okrećemo derbi meču 11. kolu, ali i jesenjeg dijela šampionata sa vodećom ekipom Omarske. To je sigurno u ovom trenutku najbolja ekipa u ligi, što pokazuje i plasman. Imamo sedam dana da se dobro pripremio za ovaj meč. Što se tiče utakmice sa Brdom jednostavno se osjetio zamor kod igrača koji su iznijeli teret u utakmicama dok je trajala suspenzija četvorice igrača. A fudbaleri koji su bili pod suspenzijom imaju problem što nisu igrali prvenstvene utakmice više od mjesec dana. Moram priznati da smo teško i sigurno teže nego što smo očekivali došli do pobjede i tri važna boda. Ali sasvim zasluženo smo pobjedili. Loš ulazak u utakmicu nas je koštao mirnoće u završnici gdje smo promašili dvije odlične šanse. U jedenoj se i stativa ispriječila. Sto postotnu šansu nije iskoristio Sniša Lazendić.

Drugo poluvrijeme smo poečeli bolje iz opravdano dosuđenog jedanestraca došli u vodstvo od 1:0. Onda neshvatljiv pad u igri petnastak minuta što gosti nisu iskoristili. U poslednjih dvadesetak minuta promašli smo pet nevjerovatnih prilika. A imali smo i stativu iz slobodnog udarca. Kada se sve sabere i oduzme možemo biti zadovoljni sa tri boda. Ekipa Brda se pokazala kao čvrsta ekipa i sigurno će biti nezgodan protivnik svim ekipama u nastavku šampionata – kaže strateg Mrkonjićana Igor Mirković.