Kozara je slavila u derbi meču 5. Kola “Lige za opstanak” protiv Sutjeske iz Foče (1:0), čime su izabranici trenera Vuleta Trivunovića napravili značajan korak ka opstanku u društvu prvoligaša.

Već u trećoj minuti Kremenović je zamalo kratak nakon centaršuta Babića. Nedugo zatim šut isprobava Raspudić, a malo zatim Radoja pokušava nakon prodora iskosa, ali neprecizno. Gosti iz Foče, pretežno su orijentisani na odbranu, a prvi šut ka golu Kozare u 15. minuti upućuje Mojović. Traju Kozarini napadi, pokušava opet Radoja, a zatim i Petrović. U 34. minuti loptu glavom pored gola zamalo šalje najviši u skoku Raspudić. I kad se već trebalo krenuti put svlačionica, iznenadni šut Mojovića krajnjim naporom zaustavlja Ilić i na poluvrijeme se odlazi bez promjene rezultata.

U drugom poluvremenu Kozara kreće nešto opreznije, ali sa ciljem da dođe do vođstva. U 53. minuti loptu prihvaća Mirković, silovito šutira sa dvadeset pet metara i pogađa desnu stranu gola Sutjeske i dovodi Kozaru u vođstvo od 1:0. I pored vodstva, fudbaleri Kozare nastavljaju sa napadima bodreni vjernim navijačima “Žabarima”, koji nisu štedjeli grlo i dlanove.

Sličnu šansu ponovo dobija Mirković, jako šutira u 63. minuti, ali nekog od igrača Sutjeske pogađa lopta i skreće zamalo u korner. Odličan šut Petrovića u 71. minuti zaustavlja golman Avramović. Par minuta kasnije, Avramović je nesiguran, lopta dolazi do Stjepanovića koji jako šutira, ali odbrana skreće loptu u korner. Nisu uspjeli gosti da se oslobode pritiska i priprjete domaćinu i rezultat se ne mijenja do kraja utakmice.

U sljedećem kolu Kozara je opet domaćin. Napretku iz Donjeg Šepka.

KOZARA – SUTJESKA 1:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 Mirković (53). Stadion: Gradski. Gledalaca: 100. Sudija: Danijel Pajić (Bijeljina). Pomoćnici: Davor Maksimović i Milan Todorović (oba iz Doboja). Delegat: Dragan Ančić (Prnjavor). Kontrolor: Goran Muharemović (Istočno Sarajevo). Žuti kartoni: Radović, Ivanović, Drakul (Sutjeska).

Kozara: Ilić, Petrović. (od 90. Zečević), Kovačević, Raspudić, Petrović, Radoja, Kremenović  (od 78. Mirjanić), Mirković, Babić, Stjepanović, Petković (od 85. Paštar).

Sutjeska: Avramović, Mrgud (od 22. Krajišnik), Ivanović (od 54. Božović), Radović, Mojović, Sekulović, Ivanović M, Drakul, Danilović, Mihajlović, Pljevaljčić.