U okviru 18. kola Druge lige RS fudbaleri Proletera savladali su Ljubić sa 2:0.

Bila je ovo utakmica koja neće ostati u sjećanju po mnogo lijepih fudbalskih poteza, prilika, nego se radili u fudbalskoj uspavanci u kojoj su domaći od tri iskoristili dvije prilike, zatresli mrežu i ne svoj konto uknjižili tri boda. Do 18. minuta gotovo ništa se nije dešavalo na terenu, tada nakon jednog, na izgled bezazlenog centaršuta sa desne strane, centarfor domaćih Vladimir Marković koristi lošu komunikaciju odbrane i golmana Ljubića, te glavom trese mrežu za 1:0.

U finišu prvog poluvremena Knežević se našao u šansi, ali je Davidović dobro intervenisao, pa se na odmor otišlo sa prednošću domaćih od 1:0.

U drugih 45 minuta, gotovo identičan scenarij kao u prvih. Igralo se na sredini terena, bezidejno od strane obje ekipe. Jedinu priliku u drugom poluvremenu, ali i na čitavoj utakmici, Ljubić je imao u 56. minuti, Segić se tada nakon centaršuta sa desne strane, sam kao duh našao na petercu gostiju. Iako su mnogi već vidjeli loptu u mreži, umjesto u mrežu, kapiten Ljubića je loptu poslao visoko preko gola.

Sa druge strane, domaći su prvu priliku u drugom poluvremenu pretvorili u pogodak.
U finišu susreta, tačnije u 86. minuti, Proleter je udvostručio prednost. Ponovo je glavom pogodio Marković, koji je svojim drugim pogotkom na utakmica postavio konačnih Proleter – Ljubić 2:0.

PROLETER – LJUBIĆ 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Marković (18), 2:0 Marković (86). Stadion: „Radolinka“. Gledalaca: 150. Sudija: Zoran Tripunović (Doboj). Pomoćnici: Marko Maksimović (Modriča) i Dejan Lazić (Doboj). Delegat: Predrag Jevtić (Doboj). Kontrolor: Dario Tepavčević (Laktaši). Žuti kartoni: Đukarić, Lale, Trifunović (Proleter), Kojić, Žerebni (Ljubić).

Proleter: Trifunović, D. Popović, Lale, Đukarić (od 62. Stojković), Cocalić, Marković (od 87. Blagojević), R. Popović, Stojanović, Knežević (od 85. Vasilić), Hodžić, M. Popović.

Ljubić: Davidović, Kovačević, Kojić, B. Žižak, Segić, A. Žižak, Ančić, Subić, Mušinović, Grahovac, Todorić (od 46. Žerebni).