Ništa od derbija drugligaškog Zapada na “Predgrađu”! Ništa, jer je igrao samo jedan tim, Željezničar! Pet golova uz sjajnu partiju 16-ogodišnjeg Markovića koji je het-trikom još jednom pokazao da je veliki potencijal, i da je davno prevazišao naše sportske terene. A, da je bilo malo preciznosti, koncentracije pred golom Nikolića, vjerovatno bi rezultat bio i dvocifren, što samo pokazuje kako igraju momci iz Banjaluke.

Prvi gol postignut je nakon sjajnog prodora Krunića u 30. minutu, uslijedio je centaršut, a Bosančiću nije bilo teško da glavom sa pet metara proslijedi loptu u mrežu. U nastavku u samo tri minuta potom teslićana! Prvo je Marković u 51. minutu dobro ispratio akciju u kojoj su učestvovali gotovo svi fudbaleri Želje, da bi Petković dva minuta kasnije nagovijestio katastrofu gostiju. Marković još jednom glavom odmah u sledećem minutu rješava pitanje pobjednika, a u 85. minutu pravom bombom postavlja konačan rezultat ovog meča.

Ako je i bilo dileme ko će biti glavni pretendent za prvo mjesto na drugoligaškom Zapadu, onda tim s “Predgrađa” otklanja svaku, i sebe stavlja na prvu poziciju,…

ŽELJEZNIČAR SPORT TEAM – PROLETER 5:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Bosančić (30), 2:0 Marković (51), 3:0 Petković (54), 4:0 Marković (55), 5:0 Marković (85). Stadion: na “Predgrađu”. Gledalaca: 200. Sudija: Aleksandar Railić (Derventa). Pomoćnici: Darko Vukojević (Doboj) i Milan Čeliković (Šamac). Delegat: Željko Babić (Srbac). Žuti karton: M. Grković (Željezničar).

Željezničar: R. Grković, Čolić, Šaula, N. Tadić, Bosančić (od 75. Janjić), Marković, Krunić, Jokanović, Petković, Čolić (od 57. Pavlović), M. Grković (od 57. B. Tadić).

Proleter: Nikolić, Radonjić, Simić, Radoš (od 46. Blagojević), Kuzmanović, Panić, Đekanović, Stojanović, Kovaljesko, Josipović (od 46. Topić), Lale (od 57. Marković).