U generalci pred start Premijer lige BiH, fudbaleri Radnika odigrali su nerije[eno sa prvoligašem iz Srbije šabačkom Mačvom (1:1). Teško je reći u ovom trenutku koliko spremni ulaze izabranici trenera Vlade Jagodića u novi šampionat, dosta je novih imena, ali šta je sve pratilo semberce ovog ljeta, na kraju nekako ide i sve u pravcu da bi to mogla biti lijepa priča….

S druge strane Mačvi je utakmica u Bijeljini bila prva kontrolna, a treba podsjetiti da “čivijaše” s klupe predvodi naš stručnjak Boris Savić.

Radnik je u vodstvo došao u 69. minutu pogotkom Bojana Markovića sa 11 metara, a konačan rezultat postavio je Miroljub Pešić u 83. minutu.

Ono što ohrabruje jesu i ppopunjene tribine, jer ovaj duel posmatralo je čak 600 gledalaca, mnogo više nego neke ranije premijerligaške utakmice.

U prvom kolu Radnik je domaćin novom premijerligašu Leotaru iz Trebinja, a susret se igra u petak 16. jula.

RADNIK – MAČVA 1:1 (0:0)

Strijelci: 1:0 Marković (69, penal), 1:1 Pešić (83). Stadion: Gradski. Gledalaca: 600. Sudije: Danijel Perić, Radmilo Vuković i Bojan Tojić (svi iz Bijeljine).

Radnik: Alikanović, Sušić, Nikić, Šubert, Popara, Ristanović, Pantelić, Đurić, Šarić, Marković, Gogić. Igrali su još: Hodžić, Zupur, Batar, Despotović, Urošević, Tahrić, Novak, Račanović, Motika, Došlo, Hasukić. Trener: Vlado Jagodić.

Mačva: Manojlović, Tojčić, Pešić, Sladojević, Popović, Belić, Adamović, Subotić, Stevanović, Trimanović, Arambašić. Igrali su još: F. Samurović, M. Samurović, Jovanović, Panić, Ristanović, Pavić,Vujičić, Mijailović, Tonković, Pantić, Brkić. Trener: Boris Savić.