Gorica je bila nemilosrdna u svom deboju pred domaćom publikom! Savladan je sastav FSA Prijedor sa 6:2, i tako u šipovljani došli do šestog boda na regionalnom Zapadu u prva tri kola št je malo ko očekivao….

A blistao je Stanko Malinović, kapiten i najbolji igrač Gorice koji je sa četiri pogotka bio prevaga na terenu. A, nije sve baš mirisalo na tako ubjedljivu pobjedu, iako je Malinović već u petom minutu pogotkom potvrdio visoku klasu. U 14. minutu Kabić je promašio jedanaesterac za goste iz Prijedora, ali to FSA nije omelo, pa su u dva minuta (33. i 35) došli do potpunog preokreta golovima Drinića i Škrbića.

Malinović je vratio stvari na početak u 55. minutu, a het -trik je potvrdio u 50. minutu.

Onda u 71. minutu nespretna rekacija dva igrača gostiju koji dobijaju crvene kartone (Runić i Škrbić), pa je do kraja susreta bilo pitanje samo koliko će golova završiti u mreži gostiju. Jović, Cumbo i Malinović po četvrti put zapečatili su sudbinu FSA i tako svojim vjernim navijačima kojih se okupilo oko 400, priredili veliko slavlje.

GORICA – FSA PRIJEDOR 6:2 (2:2)

Strijelci: 1:0 Malinović (5), 1:1 Drinić (33), 1:2 Škrbić (35), 2:2 Malinović (44), 3:2 Malinović (50), 4:2 Jović (72), 5:2 Cumbo (77), 6:2 Malinović (83). Stadion: FK Gorica. Gledalaca: 400.  Sudija: Bojan Aničić (Laktaši). Pomoćnici: Slaviša Šarić (Gradiška) i Branislav Todorović (Gornji Podgradci). Delegat: Željko Babić (Srbac). Crveni kartoni: Ilija Runić (FSA) u 71. minutu, Mirko Škrbić (FSA) u 71. minutu.

Gorica: Ilić, Jović, Šumar, Mitrić, Kljajić, Gajanović (od 65. Perković), Sakan, Malinović, S. Milovac (od 75. J. Milovac), Peno, Mešić (od 46. Cumbo).

FSA Prijedor: Komnenović, Rečević, Runić, Đenadija (od 46. Galonja), Mršić, Drinić, Karupović (od 67. Kobaš), Škrbić, Kabić (od 81. Stojaković), Čulić, Rudak.