Fudbaleri Slobode iz Novog Grada na “Lukama” u Mrkonjić Gradu, savladali su Slobodu Nova Banka 2:0.Gosti su do pobjede stigli u drugom poluvremenu, a presudni momenat meča dogodio se u 50. minutu, kada je sudija Darko Vukojević “munjevito” pokazao na bijelu tačku, nakon što je pao jedan gostujući fudbaler u kaznemom prostoru. Bio je to šesti penal u ovoj polusezoni protiv Mrkonjićana. Sa komentatorskog mjesta stekao se utisak da je sudija iz Doboja čekao samo priliku da “puhne” najstrožiju kaznu.

Siguran izvođač najstrožije kazne bio je kapiten gostiju Nemanja Vejinović, koji je loptu poslao u jednu, a golmana domaćih Stjepanovića u drugu stranu.

Zanimljvo da je sudijska trojka polovinom drugog poluvremena zaustavila napad Mrkonjićana(!?), kada je jedan od napadača krenu sam prema golu Čolakovića, što je kod domaćih navijača izazvalo bujicu negodovanja.

Poslije primljenog gola, domaći fudbaleri pokušavali su da se vrate u utakmicu. Međutim, jednostavno i u ovom meču pokazali su da neznaju postići gol. I kako obično biva, u 81. minutu stigla je kazna. Mujo Smajić nakon greške domaće odbrane pogodio za 2:0 i veliko slavlje Novljana.

Treba reći da su domaći fudbaleri u prvom poluvremenu dominirali i goste sabili u “mišiju” rupu. Gol je visio u zraku, ali ko da ubaci(!?) loptu u mrežu. Napadači su prokockali tri stopostotne prilike, a gosti u prvom poluvremenu nisu uputili ni jedan šut na gol Stjepanovića.

Trener Mrkonjićana Darko Maletić, bio je vidno potresen porazom svoje ekipe koja je došla u izuzetno tešku situaciju i kojoj očito na proljeće predstoji grčevita borba za opstanak u ligi.

-Čestitam gostima na pobjedi. Kada sada film odmotavam mislim da nam se treću, četvrtu utakmicu ponavalja ista situacija. Slično je bilo protiv Zvjezde 09, kada smo imali mrtve šanse. Primimo gol iz penala. I danas je bila slična utakmica. Objektivno te ekipe su kvalitetnije od nas. I znaju da kazne naše promašaje. Ja sam na poluvremenu igračima rekao da smo imali dvije stopostotne prilike koje nismo iskoristili i da nećemo dobiti u drugom poluvremenu sedam takvih prilika. Dobijemo gol iz našeg napada, gdje Zekanović “gurne” pogrešan pas. Za penal, nezgodno je da sada govorim.To je četvrta utakmica gdje se protiv nas svira penal. Objektivo i na tim utakmicama je pitanje da li je bio penal. I danas nisam siguran, sumnjivo. Generalno ne bih sada da tražim neki alibi, ali stvarno je to previše za nas. Jer je jasno da se teško vraćamo kada primimo gol. Siurno je da je veliko razočarenje svih u klubu. Ostaje nam da u neredne dvije utakmice pokušamo da izvučemo maksimum. I da onda vidimo šta i kako dalje – rekao je Maletić.

Trener gostiju Darko Vojvodić zadovoljan je pobjedom, ali i ne igrom svoje ekipe u prvom poluvremenu.

Prvo bi se zahvalio domaćinima na dobroj utakmici. Sloboda mnogo bolje igra nego što to pokazuje mjesto na tabeli. Vidjeli ste da je u prvom poluvremenu bila mnogo bolja od nas. Da smo u poluvremenu morali mjenjati način igre što nam je donijelo rezultat. Da je bilo nerješeno ne bih bilo nerealno, da je pobjedila mrkonjićka Sloboda ne bi bilo nerealno. Da kažem da smo danas imali dosta sreće. Ova utakmica nama nije putokaz, kako trebamo igrati(mislim na prvo pluvrijeme). Drugo poluvrijeme je bilo u nekom boljem pravcu. Mrkonjić je prvo poluvrijeme igrao mnogo bolje i bili su mnogo bolji od nas. Puno dominantnija. To se nama, ekipi koja pretenduje na vrh ne smije dešavati –rekao je Vojvodić.

Tekst i foto: Slobodan Dakić