U premijernoj utakmici 26. kola na drugoligaškom Zapadu na “Čairama” očekivano visoka pobjeda BSK-a nad fenjerašom iz Banje Vrućice (7:2).

Zanimljivo da je seriju golova otvorio i zatvorio napadač gostiju Dejan Jelić, a sve između pripalo je “romantičarima”. Posebno se istakao Slaviša Maksimović, koji je četiri puta zatresao mrežu Marjanovića, i to sva četiri puta u prvih 45 minuta! Do poluvremena BSK je imao visoku prednost (5:1), pa je nastavak meča bio samo formalnost koju treba odraditi.

Banjalučki drugoligaš se tako probio na treću poziciju sa 48 bodova i tako zaokružuje odličnu sezonu koju je imao iza sebe, dok Mineral već odavno drži spakovane kofere za regionalni Centar.

BSK – MINERAL 7:2 (5:1)

Strijelci: 0:1 Jelić (5), 1:1 Maksimović (10), 2:1 Maksimović (18), 3:1 Maksimović (33, penal), 4:1 Bamburać (39), 5:1 Maksimović (42), 6:1 Jović (51), 7:1 Milić (60), 7:2 Jelić (82). Stadion: “Čaire”. Gledalaca: 100. Sudija: Bojan Panić (Doboj). Pomoćnici: Slađan Lazarević (Petrovo) i Goran Dukić (Srbac). Delegat: Mićo Blagojević (Šamac). Žuti kartoni: Jović, Trivan, Jekić (BSK), Popović, Marjanović (Mineral).

BSK: Ratković, Jekić, Milić, Trninić (od 11. Jović), Savić, Maksimović (od 78. Preradović), Milojević (od 63. Trivan), Bamburać, Banjac, Dujaković, Subić.

Mineral: Marjanović, Popović, I. Osmić, Goranović (od 46. Mikanović), Unkić, E. Osmić, Gačić (od 70. Hamzić), Gavrić, Jelić, Dolić (od 46. Topić), Vučić.