Fudbaleri Sloge krenuli su sa pripremama za nastavak sezone u kojoj je prevashodni cilj, što prije obezbijediti opstanak u društvu premijerligaša. Nakon nekoliko dana priprema u Doboju, slijedi 18. januara odlazak u Tursku, gdje će se u Antaliji odraditi centralni dio priprema i odigrati pet utakmica. Povratak za Doboj planiran je 1. februara, a već 7. februara slijedi prvenstveni duel sa Zrinjskim.
– Imamo jako kratke pripreme, neke četiri nedjelje, nekoliko dana u Doboju, poslije toga slijedi Antalija i centralni dio priprema gdje ćemo odigrari pet kontrolnih utakmica. Tu su dva rivala iz Rusije, potom Bjelorusije, Gruzije i Poljske, ekipe za respekt, i očekujem da ćemo se dobro pripremiti – kaže šef Atručnog štaba Sloge Marko Maksimović.
Fokus će biti na jačanju fizičke spreme, jer po viđeom upravo taj segment je “škripao” jesenas.
– Ono što je bitno želimo da 30 odsto diggnemo ekipu fizički nego štoje to bilo u prvom dijelu. Stigao nam je Redžić, povratnik, koji je kuburio sa povredom, ali posljednjih 7-8 mjeseci radi punim kapacitetom. Tu su Omić i Suljkanović, želja je da osvježimo i malo podmladimo ekipu, da dobijemo na brzini i agresivnosti. Reagovaćemo još sa dva-tri imena, sasvim sigurno i ti igrači trebali bi napraviti pomak. Jesen su iznijeli teret igrači koji u već nekoliko godina u Slogi, što znači da oni koji su ljetos došli nisu opravdali očekivanja – dodao je Maksimović.
Osvrnuo se i na jesen, gdje je u nekim utakmicama nedostajalo i malo sreće da se zabilježi bolji rezultat.
– U posljednjih šest utakmica imali smo samo jedan poraz, ali i samo jednu pobjedu. Poraženi smo od velikih ekipa u posljednjim trenucima (Borac i Sarajevo), autogolom izgubili od Zrinjskog, jedino nas je Velež nadigrao u posljednjoj utakmici – poručio je Maksimović.
Ipak, Maksimvić vjeruje da će zimske pripreme popraviti mnogo toga.
– Imamo dovoljno vremena da se spremimo, imamo dosta igrača koji nisu jesenas bili u pravoj formi, prije svega to očekujem od Pršeša. Bile su to objektivne okolnosti, jer nije prošao ljetnje pripreme. Slična situacija je i sa Vidićem, koji se cijelu polusezonu oporavljao od povrede ramena i ukoliko njih dobijemo u punom angažmanu to su prava pojačanja. Proljeće traži od nas maksimalnu ozbiljnost, 90 odsto igrača došlo je u punom trenažnom procesu, što pokazuje da imamo visok profesionalizma, a sada je na nama da to nadogradimo – zaključio je Marko Maksimović.

Za tebe je Slobodan Starcevic doktor nauka !
Ti ne mozes podici sam sebe kad padnes a ne ekipu. Nevaspitan i nekulturan prije svega.