Fudbaleri Naprijeda savladali su Bratstvo iz Kozarca sa 2:1 u meču trećeg kola na regionalnom Zapadu!

Bio je to odličan duel, u kojem je domaćin diktirao tempo, stvarao prilike, ali i gosti iz Kozarca su se pokazali kao zrela ekipa, i malo je nedostajalo da se sa “Šljunkare” vrate neporaženi.

Već u trećem minutu hladan tuš za Naprijedovce, kada je Kovljen glavom matirao Kesića za 0:1.

Naprijed je nastavio sa napadima, a izjednačenje dolazi u 29. minutu kada sa 11 metara pogađa Bojinović. U nastavku meča još agilnija utakmica, a trenutak odluke dogodio se u 85. minutu kada rezervista Aleksandar Majstorović lažnjakom lomi odbranu Bratstva i pogađa mrežu Čauševića za veliko slavlje domaćina.

Malo prije tog pogotka gosti su imali odličnu priliku, ali Vujković na asistenciju Brkića nije se najbolje snasao i sa dva metra promašio je prazan gol.

Ovim trijumfom izabranici trenera Ranka Stanarevića izbili su na drugu poziciju sa sedam bodova, dok je Bratstvo ostalo na tri.

NAPRIJED – BRATSTVO 2:1 (1:1)

Strijelci: 0:1 Kovljen (3), 1:1 Bojinović (29, penal), 2:1 Majstorović (85). Stadion: “Šljunkara”, igrano bez publike. Sudija: Filip Sredojević. Pomoćnici: Dragan Kesić i Branislav Zvijerac (svi iz Gradiške). Delegat: Ognjen Vučen (Laktaši). Žuti kartoni: Čolić, Vujić, Bajić, Majstorović (Naprijed), Kobas, Pekija, Kovljen (Bratstvo).

Naprijed: Kesić, Ducanović, Jotanović, Pavlović, Ševarika, Bojinović (od 75. Udovčić), Diljević, Svitlica (od 64. Majstorović), Čolić (od 81. Jarić), Vasilić, Radaković.

Bratstvo: Čaušević, Kovljen, Zdjelar, Mujkanović (od 46. Dejanović), Vujković, Pekija, Ar. Brkić, As. Brkić, Kadirić, Karajica (od 55. Čalić), Kobas (od 69. Huskić).