Na SC “Drago Kovačević” u Žeravici Jedinstvo je savladalo Dubrave u lokalnom derbiju sa 2:0.

U toku cijele utakmice izabranici trenera Dražena Dragosavljevića svirali su po notama svojih navijača. U visokom ritmu i s dosta odgovornosti u igri, domaći su uspjeli postići dva gola i napraviti još nekoliko šansi, pa gosti iz Dubrava mogu biti zadovoljni što nisu doživjeli ubjedljiviji poraz.

Domaći su odlično ušli u utakmicu, a dobru igru su naplatili u 13. minutu,Slaven Kovljen i Ognjen Škorić brzo su izveli korner, ali na centaršut ovog drugog, najviši u petercu gostiju bio je Stefan Šervel koji je majstorski glavom pogodio za 1:0. Domaći su mogli i do drugog gola u 34. minuti kada je Miloš Kukić loše šutirao iz dobre pozicije.

Najbolji akter susreta Ognjen Škorić u 53. minutu provozao odbranu gostiju, a zatim lijepo asistirao za Kukića koji je snažnim i precizinim udarcem savladao golmana Adisa Hamzića.

Gosti su u 63. minutu tražili penal nakon što je Dejan Tatić pao u kaznenom prostoru, ali pištaljka sudije Lazića ostala je nijema. Domaći su mogli u par navrata povećati vodstvo, ali u tome nisu uspjeli, pogodili su i stativu Dubrava u dva navrata.

JEDINSTVO – DUBRAVE 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Šervel(13), 2:0 Kukić(53). Stadion: SC “Drago Kovačević”. Gledalaca: 200. Sudija: Dejan Lazić (Modriča). Pomoćnici: Nikola Garić (Doboj) i Bojan Veselinović (Modriča). Delegat: Vjekoslav Čakarević (Doboj). Kontrolor: Dalibor Škrbić (Gradiška). Žuti kartoni: Kukić, Behara (Jedinstvo ), Džombić, Sanjicki, Kisin (Dubrave).

Jedinstvo: Đakušić, Stjepanović, Šervel, Malbašić (od 72. Budimović), Škorić, Kukić, Pucarević, Petrović, Behara, Kondić, Kovljen.

Dubrave: Hamzić, Hadžialagić, Majdanac (od 75. Đukić), Tatić, Perić (od 68. Kvrgić), Popović, Guskić, Gajić, Džombić, Sanjicki, Kisin.

Tekst i foto: Goran Popović