U okviru 24. kola Druge lige Republike Srpske fudbaleri Ljubića porazili su na domaćem terenu Slogu iz Srpca 3:1.

Veoma bitna tri boda u borbi za očuvanje drugoligaškog statusa, upisali su Prnjavorčani na svoj konto. Stigli su domaći do prednosti već u 6. minuti kada je Segić savladao Babića za 1:0. U 20. minuti novi pogodak u mreži gostiju iz Srpca. Subić je uposlio Aleksandra Žižka koji snažnim udarcem povisuje rezultat na 2:0. Igrao se 40. minut kada se Segić nakon solo prodora po drugi put upisao u listu strijelaca za visokih 3:0.

Više prilika, a manje pogodaka viđeno je u drugih 45 minuta. Prvu izgledniju propustio je A leksandar Žižak u 61. minuti, ali njegov pokušaj zaustavlja čuvar mreže Sloge Babić. Uzvratili su gosti u 69. ali se istakao golman Ljubića, koji je izbacio loptu u korner. Nakon kornera u kaznenom prostoru Ljubića visoko skače Kutić, koji smanjuje rezultat na 3:1. Mogla je Sloga u 75. minuti i do drugog pogotka. Devušić je proigrao Zukanovića, koji snažno šutira, ali lopta pogađa prečku. U finišu susreta domaći propuštaju još dvije prilike. Pokušaje A. Žižka i Živkovića ukrotio je golman gostiju Babić.

LJUBIĆ – SLOGA (S) 3:1 (3:0)

Strijelci: 1:0 Segić (6), 2:0 A. Žižak (20), 3:0 Segić (40), 3:1 Kutić (70). Stadion:”Borike”. Gledalaca: 100.  Sudija: Marko Maksimović (Modriča). Pomoćnici: Zoran Tripunović i Aleksandar Šarčević (oba iz Doboja). Delegat: Ostoja Marković (Čečava). Žuti kartoni: Vasić, Kovačević, D. Babić, R. Babić (Sloga S).

Ljubić: Radulović, Kovačević, B. Žižak, Segić (od 51. Vujasinović), A. Žižak, Živković, Subić, Mušinović (od 75. Vasić), Petrović, Žerebni, Ćirković (od 61. Todorić).

Sloga (S): D. Babić, S. Ugren (od 46. Malbašić), Kutić, Devušić, R. Savić, Vindžanović, Savić, Maletić, Nježić (od 42. Grbić), Zukanović, M. Ugren (od 70. Mujičić).