U derbi susretu drugog kola Područne lige Gradiške igrane u Cerovljanima sastali su se domaći Torpedo i 13 Skojevki iz Grbavaca. Veliku pobjedu su na kraju slavili gostujući igrači rezultatom 4:3!

Vrlo zanimljivu utakmicu obilježilo je i vrlo loše suđenje glavnog arbitra Ljubiše Kuvelje, obje ekipe su imale što za prigovoriti na suđenje Kuvalji koji je na momentu izgubio konce igre iz ruku, te je dozvolio grubu igru.

Gosti su poveli u 3. minutu, Neven Bunić je izveo slobodan udarac, lopta je nezgodno odskočila ispred golmana Miloša Kresovića i završila u mreži. Brzo su izveli slobodnjak gosti u 26 minutu, Bunić je dodao loptu do Dejana Bajića koji je sjajno zavrnuo, a Bojan Radić glavom pospremio loptu u mrežu za 0:2. U 32. minutu Bunić je prošao po desnoj strani, ubacio, a Radić šutirao glavom neometan sa šest metara, ali je golman Kresović bravurozno intervenisao. U 36. minuti gosti su došli do 0.3, Radić se namijestio i sa dvadesetak metara desnom nogom pogodio malu mrežu.

Dragan Vindžanović je u 48. minutu imao mat poziciju, šutirao je dobro, ali golman Kresović mu je fantastično odbranio udarac. U 53. minutu Dejan Telić je u svom kaznenom prostoru igrao rukom, a glavni sudija je pokazao na bijelu tačku. Siguran sa 11 metara je Dejan Kojić. Fudbaleri Torpeda tražili su u 56. minutu utakmice jedanaesterac, nakon što je lopta u ruku pogodila Telića, a sudija odmahuje rukama. U 60 minutu Bojan Trgić je s desne strane ubacio na drugu stativu, gdje je najviši bio Dragan Francuz koji je vratio nazad, a Milan Malbašić je iz neposredine blizine glavom šutirao preko gola. U 66. minutu Dušan Vukobratović je udarcem sa dvadesetak metara na krivoj nozi uhvatio golmana domaćih Kresovića i pogodio za 1:4. U 71- minutu prodor Srđana Berića u kaznenom prostoru nepropisno je zaustavio Marko Bojani , a glavni sudija je pokazao na jedanaest metara. Siguran izvođač bio je Dejan Kojić. Torpedo je u 85. minutu imao dobru šansu za gol, Nemanja Paripović uputio je udarac iz veoma dobre pozicije, ali golman Dario Borković dobro reagira i spašava svoj gol. U 90. minutu Mile Paštar je fantastično izveo slobodnjak i pogodio za 3:4.

TORPEDO – 13 SKOJEVKI 3:4 (0:3)

Strijelci: 0:1 Bunić (3), 0:2 Radić (21), 0:3 Radić (36), 1:3 Kojić (53, penal), 1:4 D. Vukobrtović (66), 2:4 Kojić (71, penal), 3:4 Paštar (90). Stadion:FK Torpedo, igrano bez publike. Sudija: Ljubiša Kuvalja. Pomoćnici: Bojan Balaban i Slađan Kozić (svi iz Srpca). Delegat: Radoslav Keserović (Gradiška). Žuti kartoni: Borković, Antić, Bajić, M. Vukobratović (13 Skojevki).

Torpedo: Kresović, Malbašić, Knežić (od 46. Trgić), Obradović, Paštar, Kojić, Berić, Francuz (od 67. Majdanac), Paripović, Kočić, Gvozdenović (od 78. Stanić).

13 Skojevki: Borković, Višić, Telić, Matić, Vindžanović (od 81. Gavrilović), Bunić ( od 44. Gaćeša ), Radić, Antić ( od 48. M. Vukobratović), Bajić, Bojanić, D. Vukobratović.

Tekst i FOTO: Goran Popović