U derbiju kola na regionalnom Zapadu fudbaleri Kozaračkog Bratstva i novotopolskog Lijevča odigrali su fantastičnu utakmicu, a igrači dva tima pokazali su borbenost, htenje, efikasnost. Meč je na kraju pripao domaćinu (4:3), ali i da je bilo obrnuto, ne bi bilo nezasluženo.

Gosti su poveli u 2. minutu. Zekonja je uputio dobar centaršut, a Perić neometan sa pet metara glavom šalje loptu u mrežu. Domaćin stiže do izjednačenja u 31. minutu, Žerić je odlično ubacio iz slobodnjaka s desne strane, a Pekija je bio najviši u skoku i glavom pogodio za 1:1.

Lijevče je bilo definitivno bolji rival u prvom poluvremenu. Neven Perić je ukrao loptu posljednjem igraču domaće obrane i sjurio se sam prema golmanu i nesebično uposlio Zekonju , koji je rutinski loptu pospremio u mrežu za 1:2. U drugom poluvremenu, potpuno drugačija slika na terenu.Zaigralo je Bratstvo bolje i imalo inicijativu. Vujković je glavom lobovao golmana Beronju i tako donieo izjednačenje svom timu u 53. minutu. Samo tri minute kasnije Bratstvo je došlo do prokreta. Vujković je pao u kaznenom prostoru, a glavni sudija Mačkić je pokazao na bijelu tačku. Gosti su burno reagovali na odluku glavnog sudije jer su smatrali da Kostić nije napravio prekršaj nad Vujkovićem. Brkić je iz drugog puta zatresao mrežu, nakon što mu je Beronja odbranio penal.

Mlađani Anes Žerić se stuštio ka golu protivnika, šutirao snažno i precizno i pogodio u 86. minuti za 4:2. Gosti su smanjili na 4:3, Đuranović je ušao po lijevoj strani u kazneni prostor vratio u sredinu za Perića koji je s nekih deset metara zatresao mrežu za konačan rezultat 4:3.

BRATSTVO – LIJEVČE 4:3 (1:2)

Strijelci: 0:1 Perić (2), 1:1 Pekija (31), 1:2 Zekonja (38), 2:2 Vujković (53), 3:2 Brkić (57), 4:2 Žerić (86), 4:3 Perić (90). Stadion: OFK Mrakovica. Gledalaca: 100. Sudija: Mišo Mačkić. Pomoćnici: Petar Tepić i Vlade Slijepčević (svi iz Banjeuke).  Žuti kartoni: Brkić (Bratstvo), Zekonja (Lijevče).

Bratstvo: Čaušević, Garić, Zdjelar, Vujković (od 90.Mujkanović), Pekija, Brkić, Žerić, Kadirić, Kahrimanović (od 46. Alić), Karajica, Kobas (od 83. Huskić).

Lijevče: Beronja, Zekonja, Kostić, Lekić, Antić (od 68.Daljević), Ilić, Knežević, Perić, Kočić, Đuranović, Peulić (od 78. Popravak).