Veoma interesantno kolo na regionalnom Zapadu!

U derbi susretu u Kozincima Bratstvo i Lijevče podijelili su bodove (2:2) uz dosta preokreta, gosti su vodili, domaćin se vratio, poveo, dijelilo ih je samo nekoliko minuta do trijumfa, potom je Milaković pogodio za konačnih 2:2.

Na Laušu je zaustavljen sastav 13 Skojevki (3:1). Sve interesantno se odigralo u nastavku meča, kada je domaćin dodao gas i sa igračem više obezbijedio tri boda koja ga vraćaju u sami vrh. Isto to napravila je i Mladost koja se (ne)očekivano sa punim plijenom vratila iz Gornjih Podgradaca. Dovoljan je bio jedan gol za slavlje sastava Branka Ponorca, pa sada i mladost s pravom gleda ka samom vrhu tabele.

Goleada u Donjem Vodičevu, čak osam pogodaka i trijumf Plamena u sudaru sa Bratstvom iz Kozarca (5:3), uz het trik Babića, istina dva gola postigao je sa bijele tačke.

Uzbuđenja i u Potkozarju, gdje je do cijelog plijena stigla Sloga iz Rakelića, vodili su 2:0, potom se Polet Krajišnik vratio (2:2), da bi Dejan Romanić u sudijskoj nadoknadi gostima donio velika tri boda i drugi trijumf u nizu.

Kozara je savladala Karanovac, ali umalo od gotovog su napravili veresiju, imali su 1:0 i penal, nisu iskoristili, potom stiže kazna, ali tri boda u Donjim Orovcima ostaju zahvaljujući Mijiću koji je pogodio u 83. minutu. Siguran trijumf zabilježila je Budućnost u sudaru sa Krajinom (2:0).

Rezultati 7. kola:

Bratstvo Kozinci – Lijevče 2:2 (Latinović ‘75, Stjepanović ‘80, penal – Despotović ‘44, Milaković ‘88)

Lauš – 13 Skojevki 3:1 (Jovanović ‘55, Papić ‘79, Cunjak ‘90+2 – Majdanac ‘83)

Sloga Dipo – Mladost (KV) 0:1 (Lišančić ‘42)

Plamen – Bratstvo Kozarac 5:3 (Kovačević ‘5, Babić ‘41 penal, ‘56, ‘64 penal, Antonić ‘75 – Vujković ‘17, ‘86, Žerić ‘83)

Polet Krajišnik – Sloga Rakelići 2:3 (Škrbić ‘44, Vasić ‘46 penal – Dragić ‘27, Pavlović ‘36, De. Romanić ‘90+3)

Kozara (DO) – Karanovac 2:1 (Petrović ‘37, Mijić ‘83 – Budić ‘77 penal)

Budućnost – Krajina 2:0 (Ljuboja ‘59, Zdjelar ‘90+1)