Fudbaleri Lijevča savladali su minimalnim rezultatom u derbiju kola Goricu iz Šipova i tako zauzeli lidersku poziciju na tabeli regionalnog Zapada!
Veliki broj ljubitelja fudbala ispunio je tribine na stadionu u Novoj Topoli,  i na kraju nisu ipak nezadovoljni otišli kući, vidjeli su dobru, čvrstu i pravu prvenstvenu utakmicu dostojnu derbija.
Lijevče je u svim segmentima fudbalske igre nadigralo goste iz Šipova, koji su pokazali nešto iz svog arsenala tek poslije primljenog pogotka. Prve aplauze izmamio je Željko Đukanović u 14. minutu kada je odlično šutirao, ali lopta je prošla kraj stative. U 27. minutu Bojan Erceg je izveo korner s lijeve strane, nakon ubacivanja nastala je velika gužva u 16- ercu, ali su gosti otklonili opasnost.
U 37. minutu Željko Đukanović je dobro šutirao sa ivice šesnaesterca, ali opet je Radovan Ilić na pravom mjestu. Četiri minut kasnije Bojan Erceg je iskosa s 16 metara uputio prizeman udarac, ali Ilić fantastično brani.
U 47.  minutu Bojan Erceg je raspalio po lopti iskosa sa lijeve strane  sa oko 30 metara, ali je golman Ilić krajnjim naporom sproveo loptu u korner. Domaći su izveli brzu akciju u 54. minutu lopta je došla do Željka Đukanovića  koji je poslao fantastičan pas prema Aleksandru Kneževiću koji ulazi u kazneni prostor te preciznim udarcem šalje loptu kroz noge golmanu Iliću za 1:0.
U 89 . minuti gosti su mogli izjednačiti kada je Srđan Gajanović ubacio iz slobodnjaka s desne strane, Lazar Kljajić je bio najviši u skoku, šutirao je glavom, ali golman Marjanović fantastičnom paradom zaustavlja njegov pokušaj i to je bilo dovoljno za slavlje domaće ekipe.
Na kraju treba istaći odlično suđenje Miloša Kovačevića sa svojim pomoćnicima, gotovo bez greške, a u tome su im pomogli i akteri meča igrajući krajnje fer i korektno tokom svih 90 minuta bez obzira na važnost susreta i ulog koji je bio u njemu.
LIJEVČE – GORICA 1:0 (0:0)
Strijelac: 1:0 Knežević (53). Stadion:FK Lijevče. Gledalaca: 250. Sudija: Miloš Kovačević. Pomoćnici: Milan Gvozden (oba iz Prijedora) i Bojan Stojković (Srbac). Delegat: Saša Adamović (Kozarska Dubica). Žuti kartoni: Ilić (Lijevče), Mitrić (Gorice).
Lijevče: Marjanović, Zekonja, Đuranović, Lekić, Tomić, Ilić, Knežević (od 90. Milutin), Erceg (od 78. Daljević), Dumonić, Đukanović (od 90. Klisara), Kočić.
Gorica: Ilić, Jović, Šumara, Mitrić, Kljajić, Perković, Gajanović, Mešić (od 78. Kvrgić), Relja (od 55. Cumbo), Malinović, Ćurko (od 65. Marić).