Čelinac i Lijevče su u okviru 25. kola Regionalne lige Republike Srpske, grupa Zapad odigrali meč bez pobjednika 1:1. Utakmica je odigrana po veoma hladnom i kišovitom vremenu. Ovim remijem tim iz Nove Topole i definitivno je čini se prelomio brige oko opstanka u društvu regionalaca za sljedeću sezonu.

Lijevče je prvi put zaprijetilo u 7. minutu, Zekonja je šutirao sa oko 17 metara iskosa, ali pravo u golmana Čađu. Opet su gosti opasno zaprijetili u 18.minutu, Vujčić izlazi sam na Čađu , zaobilazi ga i šutira, ali sa gol linije  interveniše Amidžić i spašava čist gol. Domaći su blizu gola, u 34. minutu, nakon jedne dobre akcije, Popović je bio brži od odbrane gostiju, ušao je u šesnaesterac, krenuo ka golu, međutim njegov udarac sa sedam metara u posljednji trenutak u korner izbacio je Tomić .

U 37. minutu, Aleksandar Knežević je probio po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i šutira ali njegov udarac odlično brani Čađo.

Gosti su poveli u 49. minutu, Đuranović je preciznim udarcem sa 18 metara, iskosa, savladao golmana Čađu za 0:1.

U 74. minutu Dejan Knežević poslije lijepe akcije lijepo šutirao sa vrha šesnaesterca, ali lopta je pogodila u prečku. Spasojević se najbolje snašao u gužvi u kaznenom prostoru gostiju u 80. minuti i donio je poravnanje rezultata 1:1, što se ispostavilo i kao konačni rezultat ovog meča.

ČELINAC – LIJEVČE 1:1 (0:0)

Strijelci: 0:1 Đuranović (49), 1:1 Spasojević (80). Stadion: “Tukovi”. Gledalaca: 50. Sudija: Milomir Novaković. Pomoćnici: Blaženko Torbica i Zoran Bilbija (svi iz Prijedora). Delegat: Darko Novković (Banja Luka). Kontrolor: Dejan Radiša (Banja Luka). Žuti kartoni: Spasojević, B. Knežević, Materić, Kutić, Radić, D. Knežević, Tomić (Čelinac), Dumonić, Đuranović, Peulić (Lijevče).

Čelinac: Čađo, A. Materić, Amidžić (od 71. Ilić ), Kuzmanović (od 64. Radić), S. Tomić, Dubravac, Spasojević, Kutić, D. Knežević, B. Knežević, Popović (od 76. J. Materić).

Lijevče: Kljajić, Zekonja, Lekić, Knežević, Vujčić, Dumonić, Kočić (od 88. Popravak), Đuranović, Milutin, Tomić, Daljević (od 84. Peulić).

Text i FOTO: G. Popović