Fudbaleri Lijevča upisali su važnu pobjedu protiv Crng vrha (2:1) u okviru 19. kola na regionalnom Zapadu. Ovim trijumfom sastav iz Nove Topole odvojio se na tabeli od ekipe iz Jaružana, Lijevče sada ima 29 bodova i nalazi se na šestoj poziciji, dok je Crni Vrh poziciju ispod, ali i ima i tri boda manje.

Pomalo u nervoznoj utakmici bolje su se snašli domaći fudbaleri, a sve zanimljivo višeno je u prvih 20-ak minuta drugog poluvremena, tačnije u rasponu od 55. do 67. minuta kada su pala sva tru pogotka!

Dušan Vukobratović iskoristio je kazneni udarac za 1:0, a Milaković uduplao prednost Lijevča, međutim radost je trajala samo dva minuta jer Softić vraća goste u igru, pa se pobjednik čekao do posljednjeg sudijskog zvižduka.

LIJEVČE – CRNI VRH 2:1 (0:0)

Strijelci: 1:0 D. Vukobratović (55, penal), 2:0 Milaković (65), 2:1 Softić (67). Stadion: FK Lijevče. Gledalaca: 100. Sudija: Vitomir Šerbula. Pomoćnici: Nikola Vujat i Momčilo Pavlović (svi iz Gradiške). Delegat: Dejan Šipka (Banjaluka). Žuti kartoni: D. Vukobratović, Đ. Kačavenda, Zekonja (Lijevče), Cvijetić (Crni vrh).

Lijevče: Đ. Kačavenda, V. Kačavenda, Todoranović, Ilić, D. Vukobratović, Sladojević (od 63. Bob. Kecman), Milaković (od 90. Boj. Kecman), M. Vukobratović (od 90. Purivatra), Tomić, Gavranović, Zekonja.

Crni vrh: Račić, Rogić, Damjanić, Grujić, Galić, Đukanović, Softić, Cvijetić (od 80. Crnogaća), Gajić, Knežević (od 78. Stanković), Amidžić (od 70. Brdan).