Lijevče predvođena dominantnim Željkom Đukanovićem u napadu, te razigranim Nevenom Perićem i Draganom Dumonić savladalo je Čelinac sa 3:1.

Od prvog sudijskog zvižduka Lijevče je nametnulo svoj  stili  igre, pa je prvih 10 minuta proteklo u dominaciji domaćeg sastava.

Igrao se 12. minut kad je Dragan Dumonić poslao loptu u prazan prostor prem Željku Đukanoviću kojeg u kaznenom prostoru ruši sa leđa Jovica Materić, a sudija bez imalo dileme pokazuje na bijelu tačku. Precizna sa 11 metra bio je Dragan  Dumonić za 1:0.

U 20. minutu Čelinac je zaprijetio iz slobodnog udarca, Sinisa Tomić dobro je  izveo slobodnjak sa 25 metara iskosa sa lijeve strane, prebacio je živi zid, ali Milovan Marjanović brani. U 33. minutu Lijevče je napravio brz kontranapad, Neven Perić je poslao dijagonalu na drugu stranu prema Bojanu Ercegu iako je golman Čelinca Miloš Ilić došao do lopte  prije Ercega, ispustio ju je, a to je znalački kaznio Bojan Erceg,  prihvatio loptu zaobišao  Ilića  i poslao je u praznu mrežu za 2:0.

U ovom meču glavno oružje Lijevča bili su  kontranapadi. U 38. minutu Neven Perić probio je po lijevoj strani, pronalašao Dragana Dumonića na 11 metara koji šutira po zemlji, golman Čelinca Ilić  krajnjim naporom brani. U 44. minutu imao je Čelinac napad koji je puno obećavo,Vladimir Džombić prošao  je Bojana  Tomića, izlašao sam sa golmanom Lijevča,  pokušao  da asistira Bojanu Popoviću,  ali tu namjeru sprečio je Sinša Ilić.

Uzbuđenja nisu izostala ni u drugih 45 minuta. Gosti  imali blagu terensku inicijativu, Lijevče se dobro branilo, prijetilo iz kontranapada. U 75. minutu Čelinac je smanjio na 2:1. Prekršaj je napravio Miloš Zekonja na 25 metara od gola nad Vladimir Džombićem, majstorski je Džombić izveo slobodnjak i pogodio za 2:1.  U 78. minutu Lijevče je imalo  šansu za gol. Dragan Dumonić je izveo korner sa desne strane pronašao zaboravljenog BojanaTomića na drugoj stativi  koji cilja dobro, ali golam Ilić je poput „pantera“ ukrotio taj udarac. U sudijskoj nadoknadi Lijevče je došlo do trećeg gola. Boro Kerezović  prošao je  kao brzi voz po lijevoj strani, poslao loptu na peterac ka Željku Đukanoviću koji loptu skreće u mrežu za 3:1.

LIJEVČE – ČELINAC 3:1 (2:0)

Strijelci:1:0 Dumonić (12, penal), 2:0 Erceg (33),  2:1 Džombić (75), 3:1 Đukanović (90).  Stadion: FK Lijevče.  Gledalaca: 150. Sudija: Nikola Tadić. Pomoćnici: Tanja Račić i Živko Marković (svi iz Banjaluke). Delegat: Aleksadar Gojić (Banjaluka).  Žuti kartoni: Zekonja, Dumonić (Lijevče), Knežević, Radić, Spasojević (Čelinac).

Lijevče: Marjanović, Đuranović, Zekonja, Tomić, Tešić, Perić, Ilić, Erceg (od 71. Antić), Dumonić (od 86. Arežina), Đukanović, Kočić (od 55. Kerezović).

Čelinac: Ilić, Stolić, Da. Knežević, A. Materić, Radić, De. Knežević (od 46. Trivić), Tomić, Džombić, Spasojević, Popović (od 69. Ivanković), J. Materić.