Cilj je ostvaren, Leotar nije poražn u sudaru sa Željezničarom (0:0), i remi bez golova može zadovoljiti sve u premijerligašu iz Trebinja. U novu rundu šampionata ulaze sa 10. pozicije, koja garantuje opstanak i sa 20 bodova na svom kontu.

U petom minutu po prilika na obje strane. Prema golu Želje zaprijetio je Govedarica, a Hodžić je imao priliku na drugoj strani, ali bez prave realizacije.

U 18. minutu protesti fudbalera Leotar, jer su smtrali da je nakon kontakta Milića i Blaževića Mateo Musa morao pokazati na bijelu tačku, ali arbitar iz Čitluka samo je odmahnuo rukom da se igra dalje.

U 43. minutu velika prilika za goste sa “Grbavice”, ali pokušaj Subašića glavom, paradom sjajno brani Puletić.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme velika prilika za goste, ali Puletić ponovo sjajno brani, ovaj put Bekriću, a isti kateri su na sceni i u 50. minutu, ali golman Leotara ponovo izlazi kao pobjednik!

U 65. minutu opasan napad domaćina, ali Dujaković sa pet metara prebacuje gol!

Ovaj duel imao je i humanitarni karakter, jer sav prihod od ulaznica išao je za Miloša Božovića, sina Aleksandra Božovića, bivšeg golmana Leotara. Svakako vrijedi spomenuti i lijep gost FK Željezničar, koji je tom prilikom kupio 100 ulaznica.

LEOTAR – ŽELJEZNIČAR 0:0

Stadion: “Police”. Gledalaca: 1.000. Sudija: Mateo Musa (Čitluk). Pomoćnici: Amer Macić (Mostar) i Sreten Udovičić (Prijedor). Delegat: Jasmin Memišević. Kontrolor: Midhat Arnautović (Tuzla). Žuti kartoni: Milić, Stanojević, Dujaković (Leotar), Subašić, Galić (Željezničar).

Leotar: Puletić, Milović, Milić (od 46. Paranos), Stanojević, Dujaković, Santrač, Čičba, Govedarica, Čolić (od 52. Čubrilo), Đurić, Sekulović (od 62. Todorović).

Željezničar: Bender, Hajdarević, Kosorić, Cocalić, Subašić (od 63. Resić), Mekić, Štilić (od 77. Vučenović), Hodžić, Blažević, Galić, Bekrić (od 81. Zec).