Srpski derbi u srcu Hercegovine pripao je Leotaru!

Trebinjci su bili ubjedljivi protiv Sloge Meridian (4:1), i tako su se vratili u igru za opstankom, jer sada imaju 11 bodova, dok im prvi pratioci na tabeli Posušje, Igman i Sloboda imaju bod više, a Sloga je ostala na 14 bodova.

Već u trećem minutu Handžić je najavio trijumf domaće ekipe, a isti igrač uduplao je vodstvo u 32. minutu, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku u strijelce se upisao i David Čavić, te Milović pogotkom u 76. minutu, dok su gosti do jedinog pogotka stigli sa bijele tačke.

Bio je ovo i prvi trijumf trenera Marka Maksimovića na klupi Leotara, koji sada sa puno više optimizma ulazi u nastavak sezone i borbom za opstankom u bh eliti.

LEOTAR – SLOGA MERIDIAN 4:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 Handžić (3), 2:0 Handžić (32), 3:0 Čavić (65), 3:1 Krstovski (71, penal), 4:1 Milović (76). Stadion: “Police”. Gledalaca: 500. Sudija: Sabrija Topalović (Zenica). Pomoćnici: Moamer Čaušević i Amer Kadić (oba iz Sarajeva). Delegat: Samir Ćupina (Sarajevo). Kontrolor: Momir Širko (Banjaluka). Žuti kartoni: Milić, Handžić, Karić (Leotar), Šaula (Sloga Meridian).

Leotar: Puletić, Milović, Čubrilo, Milić (od 79. Šušnjar), Todorović (od 52. Karić), Aćimović, Uzelac, Handžić, Cmiljanović, Čavić (od 79. Perišić), Matković (od 52. Stojković).

Sloga Meiridian: Dabić (od 46. Trako), Hasanbegović (od 46. Čolić), Zajić, Popara (od 46. Basrak), Đorić, Milaković (od 46. Janković), Krstovski, Šaula, Kujundžić, Ristić, Milanović (od 46. Stevanović).