Derbi susret 22. kola m:tel Prve lige, odigran u Prijedoru, pripao je Leotaru, koji je slavio sa 3:2 i tako učinio šampionat Srpske puno zanimljivijim.

Gosti su već u 15. minutu stigli do prednosti, kada je Maksimović pogodio mrežu nesigurnog golmana Petrovića. Ipak, lider uspijeva da izjednači samo šest minuta kasnije preko Jakupovića.

Onda na scenu stupa Blažević, koji sa dva pogotka, u 43. i 50. minutu, donosi prednost Trebinjcima na 3:1. Iskusni Stjepanović je smanjio na 3:2 u 61. minutu.

Do kraja su domaći imali nekoliko izglednih prilika, ali mreža Hercegovaca ostala je netaknuta, pa zasluženo nose bodove iz Prijedora.

RUDAR PRIJEDOR – LEOTAR 2:3 (1:2)

Strijelac: 0:1 Maksimović (15), 1:1 Jakupović (21), 1:2 Blažević (43), 1:3 Blažević (50), 2:3 Stjepanović (61).

Stadion: “Gradski”, utakmica igrana bez publike. Sudija: Mario Jelić, pomoćnici: Dejan Stjepanović (oba Banja Luka) i Branimir Đermanović (Čelinac), delegat: Darko Novković (Banja Luka), kontrolor: Dragan Skakić (Gradiška). Žuti kartoni: Gavranović, Burazor, Ivetić (Rudar P.), Ateljević, Mićunović, Šipovac (Leotar).

RUDAR P.: Petrović, Kruz (od 80. Marić), Pekija, Santos, Burazor, Gavranović, Amoa, Radulović, Ivetić, Jakupović, Marmat (od 51. Stjepanović). Trener: Boris Savić.

LEOTAR: Perišić, Milić, Šipovac, Ramić (od 38. Sekulović), Zečević, Medan (od 46. Paranos), Mićunović, Ateljević, Blažević (od 90. Kolak), Đurić, Maksimović (od 60. Ristić). Trener: Oleg Ćurić.