Fudbaleri Leotara savladali su Rudar Prijedor (2:1) u meču 10. kola Premijer lige BiH. Na taj način Trebinjci su došli do prve pobjede na “Policama” u novoj sezoni, i sada imaju 11 bodova na svom kontu, dok su gosti iz Prijedora ostali na osam.

Prvi pravi napad Leotara odmah je pretvoren u vodstvo! Asmir Zec je uposlio Aćimovića koji majstorski pogađa mrežu Šćekića za 1:0.

Gosti se oslobađaju pritiska poslije 20-ak minuta, i prvi put prijete preko Amoe, ali njegov udarac završava pored gola. Ipak, u finišu prvog poluvremena Mandić na asistenciju Santosa vraća stvari na početak, 1:1.

Leotar ponovo do vodstva dolazi u 58. minutu i to pogotkom Zeca sa 11 metara, a prethodilo je igranje rukom jednog od igrača gostiju u svom šesnaestercu.

Do kraja meča Trebinjcu su propustili još dvije prilike preko Aćimovića i Zeca da osiguraju pobjedu.

LEOTAR – RUDAR PRIJEDOR 2:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Aćimović (7), 1:1 Mandić (44), 2.1 Zec (58, penal). Stadion: “Police”. Gledalaca: 1.000. Sudija: Miloš Gigović (Gradiška). Pomoćnici: Mirza Demir (Kaknj) i Amir Kadić (Sarajevo). Delegat: Blaženko Dodig (Ljubuški). Kontrolor: Ognjen Valjić (Banjaluka). Žuti kartoni: Đurić (Leotar9, Jakupović, Kulenović, Sadiku (Rudar Prijedor).

Leotar: Vukanović, Milović, Paranos (od 85. Čolić), Arsić, Đurić, Perišić, Maksimović (od 61. Andrić), Mićunović (od 74. Milić), Sekulović, Zec (od 85. Zečević), Aćimović (od 85. Ristić).

Rudar Prijedor: Šćekić, Pekija, Dojčinović, Danilović, Burazor (od 76. Marmat), Redžić, Sajak (od 46. Kulenović), Jakupović (od 46. Sadiku), Amoa, Santos, Mandić (od 46. Asani).