Derbi na Laušu otišao je na stranu domaćina! Iako su gosti iz Kozinaca bolje otvorili meč, bili konkretniji tokom prvih 45 minuta igre, u nastavku se okrenula situacija, i preko Latinovića i Vrućinića Lauš je slavio i poravnao se sa Bratstvom na vrhu.

Na “Gajevima” sigurna igra 13 Skojevki, Krajina bez prave šanse, i tri boda ostala su u Grbavcima (3:0).

U Kotor Varošu prava drama! Utakmica puna preokreta, i na kraju trijumf Plamena! Mladost je preko Bobana Jošića uspjela okrenuti za 2:1, ali junak susreta Miodrag Babić je het-trikom odnio tri boda za Donje Vodičevo.

Na “Šljunkari” ništa novo, ovaj put gostili su se fudbaleri Budućnosti (0:3), a Karanovac je u velikim problemima, osta je bez trenera, a igrači ne žele nastaviti igrati dok se neki ljudi ne sklone iz Uprave. Teški dani za nekadašenjeg drugoligaša…..

U Kozarcu siguran trijumf Bratstva, iako je Polet Krajišnik u jednom trenutku imao 1:1, domaćin je do kraja gostima iz Dragočaja “utrpao” petardu.

Veliku pobjedu i povratak u borbu za vrh ostavrili su fudbaleri Sloge Dipo, koji su u jednom od derbija kola savladali kao gosti Lijevče (0:3), dok je jedini meč bez pogodaka viđen u Rakelićima, a slađu polovinu kući nosi Kozara (0:0).

Rezultati 8. kola:

13 Skojevki – Krajina 3:0 (Kovljen ‘8 penal, ‘56, Lugonja ‘30)

Karanovac – Budućnost 0:3 (Poparić ‘29, Miličević ‘43, Đurić ‘89)

Sloga Rakelići – Kozara (DO) 0:0

Bratstvo Kozarac – Polet Krajišnik 5:1 (Mešić ‘3, ‘60 penal, Deumić ‘52, Nunić ‘54 autogol, Hodžić ‘90+4 – Škrbić ‘32)

Mladost (KV) – Plamen 2:3 (Jošić ‘32 penal, ‘37 – Babić ‘10 penal, ‘63, ‘80)

Lijevče – Sloga Dipo 0:3 (Maletić ‘18, Koljanin ‘70, ‘74)

Lauš – Bratstvo Kozinci 2:0 (Latinović ‘56, Vrućinić ‘74)