Fudbaleri Lauša i više nego ubjedljivo savladali su Lijevče sa 6:1 u meču 13. kola na regionalnom Zapadu. Domaćin je lako izašao na kraj sa gostima iz Nove Topole, jer već poslije prvih 45 minuta bilo je jasno da bodovi ostaju u Banjaluci. Iskusni Aleksandar Prtija već u 4. minutu je nagovijestio da će bodovi ostati na Laušu, pa čak i kada je Daljević donio izjednačenje u 21. minutu nije bilo straha kod domaćina. Nikolić, Prtija i Miljković vrlo brzo vraćaju stvari na svoje mjesto, da bi u nastavku meča Vučić i Dobraš dotukli Lijevče za ubjedljiv trijumf (6:1).

Ovim trijumfom izabranici trenera Miladina Matića probili su se na treću poziciju sa 23 boda, dok Lijevče visi u opasnoj zoni, na 13. poziciji sa 11 bodova na svom kontu.

LAUŠ – LIJEVČE 6:1 (4:1)

Strijelci: 1:0 Prtija (4), 1:1 Daljević (21), 2:1 Nikolić (25), 3:1 Prtija (36), 4:1 Miljković (39), 5:1 Vučić (53), 6:1 Dobraš (80). Stadion: OFK Lauš. Gledalaca: 50. Sudija: Nemanja Davidović (Prijedor). Pomoćnici: Milan Radulović (Prnjavor) i Dejan Milovac (Šipovo). Delegat: Rade Pilipović (Novi Grad). Žuti karton: Daljević (Lijevče).

Lauš: Moconja, Prnjatović, Papić, Stojičić, Cunjak, Dobraš, Vučić, Žutić (od 46. Galić), Prtija (od 58. Lužija), Nikolić (od 46. Ožegović), Miljković.

Lijevče: Ljevar, Đuranović, Lekić, Plavšić, Ilić, Klisara, Daljević, Đukanović, Gajanović, Stojinović, Tomić.