Iako je daleko od gotovog, čini se da Lauš polako gubi korak za liderom iz Kozinaca!

U duelu dva Bratstva u Kozarcu, vidjeli smo podjelu bodova, iako je domaćin bio bliži pobjedi, jer gosti iz Kozinaca do poravnanja stigli su nekoliko minuta prije kraja. Dan kasnije Lauš je na gostovanju u Kotor Varošu imao jasan plan, pobjedom stići do prve pozicije. Tako je i krenulo, Galić je u 13. minutu doveo goste u vodstvo, ali u nastavku utakmice pad ekipe iz Banjaluke, i Trifković i Avdić za sedam minuta donose preokret i vrijedna tri boda izabranicima trenera Branka Ponorca.

Sloga Dipo upisala je gostujuću tricu kod imenjaka iz Rakelića, a ponovo čovjek odluke bio je sjajni Slaven Kovljen.

Gostujuću pobjedu odnijela je i ekipa Plamena koja je na “Šljunkari” definitvno gurnula Karanovac ka “bundeligaškim” vodama.

Budućnost i Kozara odigrali su bez pobjednika u Šargovcu (1:1), dok u dva meča nismo vidjeli golove, onom u Grbavcima, i u Banjaluci na “Rosuljama”, a slađe polovine kući nose Lijevče i Polet Krajišnik.