To valjda samo fudbal može da priredi. Veliki derbi Opštinske lige Gradiška između Obradovca i Laminaca završen je trijumfom gostiju (2:3), koji su sada se izjednačili na tabeli sa svojim rivalom. Obje ekipe imaju po 47 bodova, ali Laminci su sada u prednosti zbog boljeg međusobnog skora i po svemu sudeći bliži su plasmanu u Područnu ligu Gradiške, popularnu “Kajzericu”.

Međutim, do pobjede su gosti stigli u triler završnici. Prvo su vodili (0:1), pa je onda Obradovac preokrenuo (2:1). Potom je Stupar donio izjednačenje (65), a infarkt završnica počinje u sudijskoj nadoknadi. Prvo je u drugom minutu nadoknade imao priliku da iz kaznenog udaraca riješi pitanje pobjednika, ali njegov udarac golman Laminaca fantastično brani.

Posted by FK Laminci on Sunday, May 5, 2019

Međutim, minut kasnije umjesto tragičara Dejanović postaje junak, postiže gol za veliko slavlje laminčana, i tugu izabranika Đorđe Grujičića.

I to je fudbal…….

OBRADOVAC – LAMINCI 2:3 (2:1)

Strijelci: 0:1 Dejanović (6), 1:1 Marjanović (11), 2:1 Janković (24), 2:2 Stupar (65), 2:3 Dejanović (90+3). Stadion: “Krndije”. Gledalaca: 300. Sudija: Velibor Gigović. Pomoćnici: Božidar Rustić i Veljko Makitan. Delegat: Vitomir Misimović. Kontrolor: Željko Latinović. Žuti kartoni: Radetić, Se. Sadiković (Obradovac), Vujatović, Đurić, Stupar, Dejanović (Laminci). Crveni karton: Nebojša Lukić (Obradovac) u 62. minutu.

Obradovac: Račić, Lukić, Božić, Zorić, Marjanović, Škrbić, Janković (od 63.  Ališić (od 87. Ze. Sadiković)), Se. Sadiković, Čehajić, Plisnić (od 20. Radetić), Zrnić.

Laminci: Crnomarković, Đurić, Stupar (od 79. Kasagić), Bilić, Gačić, Vujatović, Gojković (od 32. Batos), Dejanović, Pejanić, Đurić, Savković (od 14. Novaković).