Derbi drugoligaškog Zapada između Laktaša i Jedinstva otišao je na stranu gostiju iz Žeravice (0:1).

Gosti iz Žeravice su uz mnogo sreće do pobjede došli iz svoje jedine prilike, penala kojeg je u 76. minuti uspješno realizovao kapiten Ognjen Škorić. Najbolju šansu u prvom poluvremenu stvorili su Laktašani, kada je u 26. minuti Aleksa Radetić izašao sam na Stefana Đakušića a potom i šutirao, međutim golman gostiju je dobro odreagovao i otklonio prijetnju.

Zicer broj dva imao je Saša Erceg u 63. minuti, Đakušić je i ovaj put na visini zadatka. Probao je i Radetić pet minuta kasnije, jak udarac ali je lopta završila u spoljnom dijelu mreže. Mogli su Laktaši izjednačiti u 81. minuti da šut glavom kapitena Branka Kelemana nije zaustavila stativa.

LAKTAŠI – JEDINSTVO 0:1 (0:0)

Strijelac: 0:1 Škorić (76, penal). Stadion: FK Laktaši. Gledalaca: 150.  Sudija: Duško Puvača (Novi Grad). Pomoćnici: Bojan Džepina i Bojan Eremić (svi iz Prijedora). Delegat: Predrag Pajić (Šamac). Kontrolor: Joco Radić (Šamac). Žuti kartoni: Trninć, Tepić, Šipovac (Laktaši), Milojević, Paspalj (Jedinstvo).

Laktaši: Metlar, Telić, Šipovac,  Trninić (od 59. Savić), Šavija, Radetić, Erceg (od 81. Palikuća), Bursać, Lekić, Banjac (od 65. Popović), Keleman.

Jedinstvo: Đakušić, Paspalj, Stanković, Malić, Nedić, Ilić (od 89. Hamzić), Ećimović, Škorić, Milojević (od 90. S. Sadiković), Nežić, Arežina (od 89. Z. Sadiković)