Laktaši su na najljepši mogući način otvorili sezonu na drugoligaškom Zapadu, pobjedom protiv neugodnog protivnika u situaciji gdje su od 34. minute, pri rezultatu 1:0, igrali sa desetoricom. Poveli su domaći u 13. minuti, Šipovac je lijepo centrirao iskosa, a loptu u vlastitu mrežu skrenuo Bojan Romanić. U 34. minuti Stefan Savić je spriječio izgledan napad gostiju, pametan prekršaj, ali i ranije tuširanje – direktan crveni karton. Ispostaviće se potez utakmice. Do kraja prvog poluvremena vodila se žestoka borba, gosti su bezuspješno napadali svim silama, a najviše zasluge za to pripadaju mladom golmanu Laktaša Vedranu Metlaru, koji je uprkos velikom pritisku uspio arhivirati sve protivničke ofanzive.

U drugom poluvremenu Laktaši se brane kao Staljingrad, ali i opasno vrebaju iz kontri. Upravo se iz jedne takve izrodio se korner u 63. minuti, Saša Erceg je iz ugla dobro naciljao Dragana Šaviju koji glavom zakucava loptu iza leđa Mladena Jokića. Na 3:0 povećao je Davor Telić sedam minuta kasnije na asistenciju Branka Kelemana, a četvrti gol za Laktaše postigao je Mihailo Šipovac u 78. minuti. Utješni pogodak za Omarsku zabio je rezervista Dejan Romanić minut prije kraja susreta. Laktaši će u narednom kolu gostovati Slogi u Doboju, dok će Omarska ugostiti Proletera.

LAKTAŠI – OMARSKA 4:1 (1:0)

Strijelci: 0:1 B. Romanić (13, autogol), 2:0 Šavija (63), 3:0 Telić (70), 4:0 Šipovac (78), 4:1 D. Romanuić (89). Stadion: FK Laktaši. Gledalaca: 100. Sudija: Dragan Todić (Doboj). Pomoćnici: Velibor Gigović (Gradiška) i Dejan Lazić (Doboj). Delegat: Predrag Jevtić (Doboj). Kontrolor: Dragan Nišić (Šamac). Žuti kartoni: Popović, Keleman, Bursać (Laktaši), Zdjelar, Pađan (Omarska). Crveni karton: Stefan Savić (Laktaši) u 34. minutu.

Laktaši: Metlar, Šavija, Savić, Telić, Keleman, Bursać, Radetić, Šipovac (od 83. C. Banjac), Erceg, Popović (od 71. N. Banjac), Stamenković (od 85. Vukotić). Trener: Miljan Bajić

Omarska: Jokić, Panić, Zdjelar, B. Romanić, Nišević, Rosić, Krecelj, Anđić, Milinković, Pađan (od 75. D. Romanić), Višić. Trener: Milenko Vuleta.