Na papiru je bio derbi, ali na terenu daleko d toga, jer u susretu Sloboda – Laktaši na terenu je postojao samo jedan tim, onaj iz Lijevča Polja!

Na kraju ubjedljiv trijumf gostiju (0:3), koji su tako osigurali jesenju titulu, i pokazali da su u ovom trenutku bez premca na drugoligaškom Zapadu. Kolo prije jeseni Laktaši imaju 40 bodova, dok je Sloboda ostala na 35.

Laktaši su bolje ušli u meč, prijetio je Zelenika iz svih pozicija, ali Ratković je bio siguran na golu. Ipka, u 22. minutu gosti tresu mrežu Slobode. Brza akcija, koju kruniše Stefan Milojević za vliku radost na tribinama “Luka”. Nervoza se uhvatila u redovima domaćina, a to je kulminiralo u 29. minutu, kada je poslije kornera Igor Mirković laktom zahvatio golmana Vukovića, a arbitar Zoran Grbić bez razmišljanja je pokazao direktan crveni karton treneru-igraču Slobode!

Mogao je Zelenika sve riješiti u 43. minutu, ali nije bilo preciznosti u tom udarcu, pa se na odmor otišlo rezultatom 0:1.

Što nije pogodio u prvom poluvremenu jeste u nastavku, Goran Zelenika koristi u 55. minutu, potom i u 59. minutu, i nokautira Slobodu! Bio je to 15 gol Zelenike koji igra u životnoj formi ove jeseni.

SLOBODA (MG) – LAKTAŠI 0:3 (0:1)

Strijelci: 0:1 Milojević (22), 0:2 Zelenika (57), 0:3 Zelenika (59). Stadion: “Luke”. Gledalaca: 700. Sudija: Zoran Grbić. Pomoćnici: Dragan Keranović i Mladen Stupar (svi iz Prijedora). Delegat: Dejan Šipka (Banjaluka). Kontrolor: Željko Marić (Doboj). Žuti kartoni: Trninić, Keleman, Telić (Laktaši). Crveni karton: Igor Mirković (Sloboda) u 29. minutu.

Sloboda (MG): Ratković, Domuzin, Radoja, Soldat, Munjiza, Nikić (od 62. Savanović), Janković, Komljenović, Mrzić, Mirković, Maksimović.

Laktaši: Vuković, Tučić, Trninić (od 62. Telić), Amidžić, Arežina, Milojević, Ostojić, Zelenika, Petković (od 62. Radetić), Keleman, Babić.