U prvoj utakmici 13. kola Prve lige Republike Srpske, fudbaleri Laktaša savladali su u Modriči, domaću Alfu sa 2:0 i tako nastavili borbu za jesenjeg prvaka.

Već u 8. minutu, Stefan Milojević je savladao golmana domaćih Dizdara za vođstvo gostiju. Isti igrač, u nadoknadi vremena prvog poluvremena, isti igrač je povećao prednost.

U drugom poluvremenu, mreže su mirovale, pa su bodovi otišli za Laktaše.

U narednom kolu, Alfa Modriča gostuje u Banja Luci kod BSK-a, dok Laktaši čekaju dubički Borac.

ALFA MODRIČA – LAKTAŠI 0:2 (0:1)

Strijelac: 0:1 Milojević (8), 0:2 Milojević (45+2)

Stadion: “Dr Milan Jelić” u Modriči, gledalaca: , sudija: Marko Domazet (Istočna Ilidža), pomoćnici: Nemanja Vukadin (Istočno Sarajevo) i Strahinja Trifković (Pale), delegat: Rade Pilipović (Novi Grad). Žuti kartoni: Omerhodžić, Pliego, Kostadinović (Alfa Modriča). Crveni kartoni: Radić (Alfa Modriča, 64), Bosančić (Laktaši 64).

ALFA MODRIČA: Dizdar, Pliego (od 73. Limić), Pljevaljčić, Jolović, Manojlović (od 46. Ilić), Šoškić, Omerhodžić, Trifković, Radić, Prljeta (od 73. Sjenčić), Velinov (od 54. Kostadinović). Trener: Joco Stokić.

LAKTAŠI: Knežević, Milić, Vuković (od 87. Đapa), Šikanjić (od 73. Džombić), Škorić, Milojević (od 65. Marković), Ostojić, Babić, Bosančić, Tešić, Dojčinović (od 87. Trivić). Trener: Miljan Bajić.