Laktaši su na otvaranju proljetnog dijela sezone rutinski savladali Polet iz Broda i tako došli do 15. ovosezonske pobjede (3:0)!

.Mogao je Zelenika već u 20. sekundi zagrijati publiku, ali je gostujući golman Dobrijević na visini zadatka. Plave je u 24. minuti u vođstvo doveo kapiten Keleman prelijepim golom iz slobodnog udarca sa nekih 20 metara. Četiri minute kasnije Milojević je pogodio za 2:0 i rezultat prvog poluvremena, u kojem su Laktaši stvorili ogroman broj prilika.

Treći gol pao je u 61. minuti. Zelenika je odlično probio po lijevoj strani i uposlio Babića, koji kruniše svoju dobru partiju danas pogotkom za konačnih 3:0.

Gosti su jedini put opasno zaprijetili u 79. minuti preko Šervela, čiji udarac brani Vuković.

LAKTAŠI – OFK POLET 1926 3:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Keleman (24), 2:0 Milojević (28), 3:0 Babić (61). Stadion: Gradski. Gledalaca: 400. Sudija: Milan Simić (Krupa na Vrbasu). Pomoćnici: Dejan Smiljić (Banjaluka) i Rajko Todorović (Čelinac). Delegat: Dragan Aleksić (Srbac). Kontrolor: Dragan Nišić (Šamac).

Laktaši: Vuković, Milić, Trninić, Amidžić (od 70. Banjac), Arežina (od 70. Radetić), Milojević (od 70. Stamenković), Zelenika, Jović (od 76. Perić), Petković, Keleman (od 52. Šavija), Babić. Trener: Miljan Bajić.

OFK Polet 1926: Dobrijević, Đukanović, Petrić, Karamehić, Šakić (od 78. Tešanović), Grozdanić, Travar (od 78. Ignjatić), Šervel, Blažanović (od 59. S. Bardak), Jovičić, Kondić. Trener: Dejan Pijetlović.