Laktaška laka konjica je nakon dosta teških 90 minuta uspjela osvojiti Čaire savladavši BSK 3:1!

Loši vremenski i terenski uslovi uticali su na aktere pa u prvom poluvremenu nije bilo ozbiljnijih prilika. Laktaši su imali blagu inicijativu a jedini put su opasnije zaprijetili u 18. minuti, kada je šut glavom Zelenike odbranio Zeljković. Gosti do vođstva dolaze u drugom poluvremenu. Tek što je lopta krenula s centra, gosti su se stvorili pred protivničkim vratima i preko Stamenkovića izborili kazneni udarac. Isti igrač je bio uspješan ”s kreča” za 0:1, minuta je bila 47.

Prednost Laktašana uvećao je Milojević u 59. minuti, na asistenciju Stamenkovića. Tri minute poslije igrač utakmice, Stamenković, morao je na ranije tuširanje nakon što mu je glavni sudija Mitrović, možda i prestrogo, pokazao direktan crveni karton poslije jednog faula.

BSK je smanjio rezultat u 70. iz penala, a strijelac je bio Gračanin. To kao da je dalo vjetar u leđa Bajićevim izabranicima koji su nastavili atakovati gol banjalučkog tima. U 83. minuti Babić je lijepo proigrao Lekića, čiji šut zaustavlja stativa. Pet minuta kasnije, u šansi je opet Lekić ali lopta je ovaj put zbog blata stala na gol-liniji. Ipak, sve dileme bile su riješene u 89. minuti. Zelenika je uzeo loptu na svojoj polovini, sjurio se do protivničkog gola i zabio za 3:1 i vrijednu pobjedu Laktaša.

Treba istaći da je i BSK meč završio s desetoricom, pošto je rezervista Ratković u 86. minuti dobio drugi žuti karton. Na kraju jedna korektna utakmica, dobar otpor domaćina i zaslužena pobjeda Laktaša koji imaju ,maksimalan učinak poslije tri kola.

BSK – LAKTAŠI 1:3 (0:0)

Strijelci: 0:1 Stamenković (47, penal), 0:2 Milojević (59), 1:2 Gračanin (70, penal), 1:3 Zelenika (89). Stadion: “Čaire”. Gledalaca: 100. Sudija: Slaviša Mitrović (Šamac). Pomoćnici: Dejan Radić i Bojan Veselinović (oba iz Modriče). Delegat: Rade Pilipović (Novi Grad). Kontrolor: Zoran Drinić (Omarska). Žuti kartoni: Sarajlić, Lemić (BSK), Zelenika (Laktaši), Crveni kartoni: Andrej Ratković (BSK) u 86. minutu, Uroš Stamenković (BSK) u 62. minutu.

BSK: Zeljković, Sarajlić, Vođević, Lemić, Trninić, Šakotić, Subić, Zec, Mitrović (od 80. Ratković), Puškar (od 73. Damjanić), Gračanin. Trener: Vladan Grujić.

LAKTAŠI: Vuković, Amidžić (od 68. Tučić), Šavija, Arežina, Stamenković, Radetić, Milojević (od 68. Babić), Ostojić, Jović (od 80. Lekić), Zelenika, Keleman. Trener: Miljan Bajić.