Ako se po jutru dan poznaje fudbaleri Laktaša biće izuzetno konkurenti u novoj sezoni na drugoligaškom Zapadu. Naime u prijateljskom meču u Novom Gradu odigali su sa prvoligašem Slobodom (1:1), a tokom većeg dijela susreta bili su i bili rival.

Laktaši su poveli lijepim pogotkom Gorana Zelenike u 86. minutu na asistenciju Vukosavljevića. Pet minuta prije kraja susreta došlo je do kratkog prekida nakon nasrtaja na goste vidno nervoznih domaćih igrača. Sloboda je izjednačila u zadnjoj minuti pogotkom Edina Kesića. Zanimljivo da se na ovom meču pomoćne sudije nisu pojavile kao i da Laktašima nije sviran očigledan penal u 70. minuti.

Za Laktaše su nastupili: Vuković, Jović, Telić, Aulić, Keleman, Tučić, Amidžić, Petković, Lekić, Milojević, Stamenković. Još su igrali: Tadić, Bursać, Ostojić, Subotić, Rogić, Vukosavljević, Arežina, Babić, Radetić i Zelenika.