Laktaši su u 24. kolu Druge lige bili bolji od Progresa iz Kneževa (3:0) i tako se vratili na pobjednički kolosijek!

Mogao je Stamenković već u 4. minutu načeti goste, ali je njegov dobar udarac uspješno arhivirao Bekić. Novi ozbiljniji pokušaj domaćeg sastava viđen je u 19. minutu. Zelenika hvata atraktivno volej s 20-ak metara, međutim sjajni Bekić se pružio koliko je dug i spasio čist zicer. Imali su Laktaši do kraja prvog dijela još nekoliko dobrih situacija, dok se Progres disciplinovano branio.Tek što je počelo drugo poluvrijeme domaćin stiže do vođstva; Milić je u 48. minutu odlično centrirao a Milojević još bolje skočio i zakucao loptu glavom u protivničku mrežu. Prednost “bijelih” uvećao je Stamenković u 52. minutu na asistenciju danas raspoloženog Milojevića. U 77. minuti mreža Progresa se opet zatresla ali je pogodak Babića poništen zbog ofsajda. Konačan rezultat 3:0 postavio je Zelenika u 89. minuti iz penala.

LAKTAŠI – PROGRES 3:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Milojević (48), 2:0 Stamenković (52), 3:0 Zelenika (89, penal). Stadion: Gradski. Gledalaca: 200. Sudija: Dejan Lazić. Pomoćnici: Predrag Erletić i Bojan Veselinović (svi iz Modriče). Delegat: Mlađan Vidačković (Banjaluka). Kontrolor: Željko Radusin (Banjaluka). Žuti kartoni: Zelenika, Ostojić, Keleman (Laktaši), Tatić, Đurđić (Progres).

Laktaši: Vuković, Milić, Šavija (Jović), Ostojić, Keleman, Petković (od 66. Arežina), Amidžić (od 60. Radetić), Babić, Milojević (od 75. Trivan), Zelenika, Stamenković (od 66.Banjac). Trener: Miljan Bajić.

Progres: Bekić, Stojanović (od 78. Milanović), Svjetlanović, Đurđić, Đuranović, Vučić, Verić, Budić (od 65. Vasiljević), Tatić, Dukić, Marjanović. Trener: Nemanja Damjanović.